24.07.18 Technická analýza ETH/USD – Čekají obchodníci na potvrzující signál?

Share This Post

V posledních měsících si všichni obchodníci stačili všimnout že, většina coinů se chová jako dvojče Bitcoinu. Jenže v posledních dnech se něco pokazilo a altcoiny nereagují. Samotný růst Bitcoinu až překvapivě rychle otočil daily tred, ale weekly je stále v silném downtrendu.

Můžeme si všimnout, že resistanci v oblasti 7500-7700 $ překonala až weekly tohoto týdne, která je ale zatím na svém začátku a je stále v pohybu. Tato resistance byla ale překonána až s pomocí dnešní daily svíce, která je také stále v pohybu. To znamená, že zatím nelze tak docela mluvit o vítězství, neboť v závěru dne může být cena klidně zpět na 7700 $. Může také nastat situace, kdy dnešní svíce sice zavře pozitivně, ale zítřejší svíce se bude snažit po technické stránce otestovat support tzv. throwback.

Pokud si připustíme, že za trhem stojí zástup obchodníků, kteří jsou již unaveni z neustálých překvapujících zvratů na Bitcoinu, tak by bylo celkem logické, že chtějí mít jistotu a trh je nespláchne rychlým zpětným pohybem. Takové potvrzení nastalé situace by mohlo přijít právě v podobě throwbacku nad resistancí. To by také v případě úspěšného testu udrželo weekly svíci nad touto S/R úrovní a poté by bylo již velmi pravděpodobné, že růst Bitcoinu může trvat až na roční pivot v úrovni 11400 $. V této oblasti je také silná resistance 11800 $. To ovšem za předpokladu, že překoná předchozí swing v úrovni 10 000 $, kde předchozí pokus selhal.

Možná na takové potvrzení S/R úrovně trhy čekají, a proto je ve většině případů na altcoinech podezřelé ticho. Jen se podívejte, jak altcoiny reagují dnes na překročení resistance. Většina coinů aspoň trochu poskočila právě dnes, ale je pravda, že ne o moc. Bylo to přesně to, o čem píši. Trh Bitcoinu naznačil, že resistanci dokáže překonat a altcoiny okamžitě reagují.

Ethereum také reaguje, ale to obchodníkům zatím nestačí, předchozí weekly se totiž silně zatáhla a vytvořila tak reverzní pattern Inverted Hamer (obrácené kladivo).  Tím že vznikl patter na weekly, tak potřebujeme, aby současný týden zavřel silně v úrovni 490 $ nebo raději nad touto úrovní, aby se pattern potvrdil jako platný.

Ethereu – Inverted Hamer

Potvrzení patternu Inverted Hamer a potvrzení silné podpory na Bitcoinu by mohlo současně odstartovat růst i na Ethereum. Obchodníci by pak konečně mohli začít investovat také do ETH, protože pak budou mít jistotu, že Bitcoin získal podporu S/R úrovně a ETH potvrdilo reverzní pattern.

Samozřejmě ani já nemám křišťálovou kouli a netuším na co ETH čeká, ale zdá se skutečně logické, že trh chce mít nějaký opěrný bod a tím se může stát právě potvrzení formace.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...