24.07.18 Večerný update altcoinov – Obchodujeme na hrane

Share This Post

Altcoiny budú naďalej padať, pokiaľ sa Bitcoin trošku neustáli. Pravdupovediac, žiadna situácia nie je úplne ideálna. Rast BTC zapríčiní presun kapitálu z altcoinov do BTC a príliš rýchla korekcia spôsobí výpredaje. Najlepšia situácia by bola konsolidácia BTC, aby obchodníci získali dôveru v altcoiny a postupne sa k nim vracali.

Ktoré altcoiny vás zaujímajú? Hlasujte v ankete a my sa na ne pozrieme.

BNB/BTC

Binance Coin stále klesá. Prerazili sme aj červený support na úrovni 15 478 Satoshi. Z denného Stoch RSI sa nachádzame už dlho v prepradanej zóne, preto je na mieste uvažovať o možnej konsolidácií a následnom odraze smerom up. Práve táto červená S/R zóna by mohla byť tou pravou cenovou úrovňou, kde by trh mohol nazbierať sily na svoj rast. Vyznačená zóna je jednou z najsilnejších zón a jej prípadné prerazenie by ignorovalo všetky technické indikátory a išli by sme ešte nižšie.

Napriek tomu s týmto altcoinom si môžeme všimnúť vysokú koreláciu voči BTC z dlhodobého hľadiska. Binance Coin nie je bežný altcoin, dokázal rásť v silnom downtrende a teraz keď BTC posilňuje tak strmo klesá. Na grafe je vidieť silnú, ale jednoduchú koreláciu od určitého obdobia. Preto, môžeme predpokladať, že pokiaľ BTC prejde fázou korekcie po strmom raste, BNB môže nazbierať sily na rast.

Zdroj: Tradingview-alanmaster

RDD/BTC

Na kryptomene ReddCoin platí stále ten istý scenár ako včera. Pomaly sa dostávame do červenej S/R zóny. Zo strednodobého hľadiska si myslím, že trh sa bude pohybovať v pásme formácie Falling wedge a rešpektovať hranice. Pomaly sa tak dostaneme do červenj S/R zóny. Pokiaľ by sme sa dostali nakoniec, je tu pravdepodobnosť rastu, keďže sa opierame o silnú zónu supportov. Myslím si, že aj prerazenie nadol by v najbližších dňoch nebolo alarmujúce, pretože hodnotu by mohla podržať už spomínaná S/R zóna.

IOTA/BTC

IOTA otestovala dno červenej zóny, pričom 4H sviečka zatiaľ neuzavrela pod ňou. IOTA podobne ako ostatné altcoiny klesá od rastu BTC. Aj keď tu máme už nejaké zelené sviečky, je dôležité ako uzavrie denná sviečka. Pokiaľ uzavrieme v červenej zóne, mohli by sme tu nejakú dobu konsolidovať, pokiaľ v najbližšej dobe uzavrie aspoň 4H alebo 6H sviečka pod touto zónou, je veľká pravdepodobnosť, že klesneme až na červený support na úrovni 11 141 Satoshi.

XMR/USD

Monero voči USD rastie, pričom voči BTC klesá ako ostatné altcoiny. Trh však otestoval úroveň zeleného pásma. Pokiaľ by dohnal v raste BTC tak by sme mohli vidieť prerazenie zelenej zóny a otestovať úroveň 157 USD. Pričom by to znamenalo koniec konsolidácie.

V opačnom prípade, pokiaľ by na BTC prišla korekcia, XMR by kleslo voči USD a tak by sme mohli sa znovu dostať do šedej zóny. Napriek tomu máme podporu žltej trendline, ktorá už niekoľko krát podržala nakupujúcich a vytlačila cenu vyššie.

LTC/USD

Litecoin síce prerazil krátkodobú žltú trendline, no červené pásmo poslúžilo ako veľmi silný support a tak LTC rástol voči USD práve vďaka Bitcoinu. Aktuálne obchodujeme tesne pod zeleným pásmom. Je dôležité, aby sme sa tam dostali a potom by sme mohli smerovať na rezistenciu 91 USD. Pokiaľ by boli býky silné nemuseli by dovoliť, aby cena padla do červeného pásma, ale korekcia by mohla byť na úrovni trendline alebo červeného supportu na úrovni 85 USD.

Pokiaľ sa však nedostaneme do zelenej zóny, znovu by sme otestovali úroveň 85 USD. Pokiaľ by prišla korekcia pred ďalším rastom, nemuseli by sme padnúť veľmi nízko, pretože máme podporu trendline, supportu na 85 USD a zároveň EMA 100 a MA 55.

Na záver by som len spomenul, že trhy sa stále menia a preto sa menia aj názory v analýzach. Takže v žiadnom prípade neodporúčam obchodovať podľa staršej analýzy ako jeden deň, pokiaľ tam nespomínam názor na strednodobý výhľad. Pokiaľ spomínam názor z veľmi krátkodobého hľadiska, hovorím o situácií, ktorej som priklonený max na 5-10 hodín, pričom prevláda strednodobý a dlhodobý výhľad. Vývoj altcoinov závisí najmä od BTC, pričom technická analýza slúži na určenie hodnôt potenciálneho obratu alebo konsolidácie…

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...