24.09.18 Technická analýza NEM/BTC – Zatím má šťávu, ale na jak dlouho?

Share This Post

NEM vypadá dobře, ale líbilo by se mi, kdyby ještě otestoval předchozí swing low v úrovni 0.00001128 BTC. Krátkodobý limitní růst by mohl nastat k úrovni předchozího high 0.00001770 BTC. Tento trh je trochu roztříštěný a díky prudkým korekcím se zde vytvořilo hodně silných úrovní. NEM by ještě měl prostor pro další oslabení, a proto pravděpodobně nenastane žádný velký pohyb směrem UP.

Současná mírně pozitivní nálada je pravděpodobně způsobena pozitivní situací na Bitcoinu. Pokud odezní, můžeme očekávat pokles také na NEM.

Dail trend ……………………………….. slábnoucí downtrend
Weekly trend…………………………….velmi silný downtrend

Situace na MN svíci naznačuje jistou nerozhodnost, která by mohla začátkem měsíce odstartovat pohyb k silné resistanci v oblasti 0.00002757 BTC. Tato resitance je však v současné situaci trochu sci-fi, proto nám bude muset stačit dostupnější meta 0.00001770 BTC. Bohužel, aby NEM mohl nad pohybem UP vůbec uvažovat, tak musí překonat poměrně široké pásmo 0.00001500 – 0.00001600 BTC.

 

Toto pásmo je klíčem k dalšímu vývoji. Weekly sice naznačuje mírné oživení, ale já bych se přikláněl pouze k pokusu o nějaký UP. Selhání v konsolidační zóně (červený obdélník), případně na swingovém high 0.00001770 BTC, pravděpodobně vyvolá další oslabení. Výprodej by se mohl teoreticky v tom horším případě zastavit v oblasti swing low 0.00001128 BTC.

Samozřejmě, pokud by někdo začal systematicky tento coin pumpovat, jak to vidíme v posledních dnech na několika coinech, tak se snadno může stát, že se cena skutečně do oblasti resistance 0.00002757 BTC dostane velmi rychle. Ale pokud se NEM bude pohybovat čistě technicky běžným způsobem, tak se obávám, že velký pohyb v následujících týdnech nelze očekávat.

Krátkodobě tedy může dojít v rámci TF/H4,H6 a daily k růstu a otestování swing high v úrovni 0.00001770 BTC a teprve podle reakce lze posoudit další vývoj. Pokud by v úrovni 0.00001770 BTC nastala korekce, která by však nedokázala zatlačit cenu zpět pod oblast obdélníku, tak by mohl růst pokračovat k úrovni 0.00002303 BTC. Ale to skutečně můžeme potvrdit až podle reakce na swing high 0.00001770 BTC, to pro nás bude test zóna.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...