25.06.2018 Technická analýza XMR/USD – Vlak ze stanice zatím neodjel

Share This Post

Ahoj obchodníci, tak nám Bitcoin dělá čáru přes rozpočet a ušetřeno nezůstalo ani Monero se svou silnou úrovní. Historicky silná úroveň 160 $ nevydržela výprodej na Bitcoinu a XMR padl k úrovni 105 $. Přiznám se, že tento propad jsem nečekal, i když pod touto hladinou je samozřejmě spousta nevyřešených úrovní, které trh bude pravděpodobně řešit teď při sestupu na nižší úrovně. Teď už se můžeme propadnout klidně až na 80-50 $.

Bohužel prolomení úrovně 160 $ bylo pro další vývoj zcela rozhodující. Byla to totiž poslední silná úroveň, která statečně odolávala po dobu několika měsíců silným výprodejům. Aktuálně jsme na hodnotách z listopadu roku 2017. Jak se zdá, tak trhy teď obecně padají k úrovním, které známe z poloviny roku 2017.

Často se stává, že trhy v poslední fázi před větším pohybem UP zmáčknou cenu o 100-300 $ a následně začnou otáčet. Bohužel, i když se může zdát, že například Bitcoin přesně toto předvedl včera, tak se pravděpodobně bude jednat pouze o pull back, neboť BTC nedávno překročil svůj key level na hodnotě 7200 $ a zatím ještě nebyl tento level zpětně otestován. Dá se tedy očekávat, že případný UP skončí právě zde. Poté se trh vydá k silné úrovni 4400 $. Domnívám se proto, že i Monero se může propadnout k úrovni 80-50 $, ale ještě před tím se možná dočkáme korekce k 160 $.

Daily trend ………………………………….Downtrend
Weekly trend ……………………………….Downtrend
Volume (24h)……………………………….45 964 200 $ / 7 446 BTC

V době psaní této analýzy se Monero obchoduje za 125,95 $. To odpovídá posílení o 13,18% za posledních 24h.

Samozřejmě že vyhlídky nejsou momentálně moc příznivé, nicméně pokud do úterý Bitcoin udrží svou úroveň nad 6100 $, tak se můžeme dočkat korekce i na Moneru a to až k úrovni 160 $.

V cestě k této úrovni 160 $ je několik drobnějších překážek, ale ty bych osobně neviděl jako velký problém. Jedinou větší překážkou může být cena 140 $. Zde bude záležet, jak trh zareaguje. Pokud tato cena bude pro XMR problém, tak můžeme očekávat opět pokles k úrovni 140-125 $. Naopak překonání této klíčové úrovně pomůže Moneru k zisku dalších 20 $. Bude proto velice důležité si tuto oblast dobře pohlídat a případně včas zareagovat.

Skutečně velkou překážkou bude úroveň 160 $, neboť z tohoto silného supportu se stala silná resistance. Pokud se k hodnotě 160 $ Monero skutečně přiblíží a Bitcoin bude stále pod 7200 $, tak bych zvážil opustit pozice nakoupené na hodnotách od 100-120 $.

Za opravdu velmi příznivých podmínek, pokud se Moneru podaří překonat resistanci 160 $, můžeme očekávat další růst až k úrovni 186-190 $. Samozřejmě zde již skutečně s velkou pravděpodobností nastane korekce, která vrátí cenu k supportu 160 $.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...