25.06.18 Technická analýza ZIL/BTC – Mírný nádech a můžeme se dál potápět

Share This Post

Dnes se nám trochu uklidňuje nálada na trzích, nicméně nepřikládám tomu zatím zvláštní význam proto, že je pondělí a navíc předchozí týden je značně negativní. Nicméně, jak jsem psal v předchozí analýze (XMR), většina coinů je závislá na chování Bitcoinu a pokud nezačne posilovat Bitcoin, tak se nepohnou ani altcoiny. Současný pokles celého trhu je sice nepříjemný, ale nic netrvá věčně a kdo uteče, prohraje.

Zilliqa se nám propadla pod silný support a pouze tento týden to může ještě zachránit, ale trh by musel následně zabrat, jinak hrozí, že se cena propadne až k MN hodnotám 0.00000750 BTC. Zde se nachází otevřený 1,2,3 GAP, který by díky trvalému oslabování mohl být zavřený, pokud cena klesne na úroveň 0.00000750 BTC.

Daily trend …………. Downtrend
Weekly trend ………. Downtrend
Volume (24h) ……… $37 610 400 $ /5 990 BTC

V době psaní této analýzy se Zilliqa obchoduje za 0,069358 $ a za posledních 24h tento trh posílil o pěkných 8,74%.

ZIL/BTC sice dnes reaguje růstem, ale průraz supportu je velmi negativním signálem směrem k obchodníkům. Většina krypto trhů se zdá být nadhodnocena po úspěšném roce 2017, proto by nás nějaké to oslabení mělo nechat klidnými. Nechci být zbytečně negativní a tvrdit, že v roce 2018 již žádný UP podobný roku 2017 nepřijde, ale s každým dalším měsícem v negativních číslech je tato pravděpodobnost stále menší a menší.

Zilliqa – H6

Zilliqa silným dumpem překonala klíčovou úroveň 0.00001120 BTC a vypadá to, že se pouze vrací k této úrovni, která bude tvořit resistanci. Samozřejmě, každá resistance může být překonána, není to žádná neprostupná zeď, ale i kdyby se to ZIL podařilo, bude stát před daleko závažnější překážkou. Dlouhodobým poklesem totiž vytvořila sestupný trendový kanál, který zatím pevně drží směr současného trhu a dostat se mimo tuto oblast nebude snadné.

V případě, že by přišla silná fundamentální zpráva, která pomůže překonat trendový kanál, musel by se trh dostat na úrovně kolem ceny 0.00001500-0.00001550 BTC. V takovém případě by se pravděpodobně změnil střednědobý trend a situace by vypadala velmi nadějně. Zatím je mírný růst pozitivním signálem, ale počkejme si, zda se trhu podaří překonal lokální resistanci 0.00001350 BTC a následně třeba i sestupný trendový kanál.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...