25.06.18 Technická analýza ZIL/BTC – Mírný nádech a můžeme se dál potápět

Share This Post

Dnes se nám trochu uklidňuje nálada na trzích, nicméně nepřikládám tomu zatím zvláštní význam proto, že je pondělí a navíc předchozí týden je značně negativní. Nicméně, jak jsem psal v předchozí analýze (XMR), většina coinů je závislá na chování Bitcoinu a pokud nezačne posilovat Bitcoin, tak se nepohnou ani altcoiny. Současný pokles celého trhu je sice nepříjemný, ale nic netrvá věčně a kdo uteče, prohraje.

Zilliqa se nám propadla pod silný support a pouze tento týden to může ještě zachránit, ale trh by musel následně zabrat, jinak hrozí, že se cena propadne až k MN hodnotám 0.00000750 BTC. Zde se nachází otevřený 1,2,3 GAP, který by díky trvalému oslabování mohl být zavřený, pokud cena klesne na úroveň 0.00000750 BTC.

Daily trend …………. Downtrend
Weekly trend ………. Downtrend
Volume (24h) ……… $37 610 400 $ /5 990 BTC

V době psaní této analýzy se Zilliqa obchoduje za 0,069358 $ a za posledních 24h tento trh posílil o pěkných 8,74%.

ZIL/BTC sice dnes reaguje růstem, ale průraz supportu je velmi negativním signálem směrem k obchodníkům. Většina krypto trhů se zdá být nadhodnocena po úspěšném roce 2017, proto by nás nějaké to oslabení mělo nechat klidnými. Nechci být zbytečně negativní a tvrdit, že v roce 2018 již žádný UP podobný roku 2017 nepřijde, ale s každým dalším měsícem v negativních číslech je tato pravděpodobnost stále menší a menší.

Zilliqa – H6

Zilliqa silným dumpem překonala klíčovou úroveň 0.00001120 BTC a vypadá to, že se pouze vrací k této úrovni, která bude tvořit resistanci. Samozřejmě, každá resistance může být překonána, není to žádná neprostupná zeď, ale i kdyby se to ZIL podařilo, bude stát před daleko závažnější překážkou. Dlouhodobým poklesem totiž vytvořila sestupný trendový kanál, který zatím pevně drží směr současného trhu a dostat se mimo tuto oblast nebude snadné.

V případě, že by přišla silná fundamentální zpráva, která pomůže překonat trendový kanál, musel by se trh dostat na úrovně kolem ceny 0.00001500-0.00001550 BTC. V takovém případě by se pravděpodobně změnil střednědobý trend a situace by vypadala velmi nadějně. Zatím je mírný růst pozitivním signálem, ale počkejme si, zda se trhu podaří překonal lokální resistanci 0.00001350 BTC a následně třeba i sestupný trendový kanál.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...