26.04.19 Ďalší výplach stopiek na Bitcoine

Share This Post

V tomto roku absolútne bežná vec, ktorá vám znemožňuje intraday trading. Stop-loss hunting v realite a vy ste úplne bezmocný.

V dnešnom článku popíšem jednu situáciu na grafe Bitcoinu. Táto situácia sa v poslednom čase opakuje veľmi často a je takmer nemožné ju správne odtradovať. Ak neviete čo myslím, tak pozrite graf nižšie.

Podobná formácia sviečok sa pri Bitcoine a aj altcoinoch vyskytuje čoraz častejšie. Najprv pokles, v tomto prípade o takmer 9%, ktorý je okamžite v ďalšej sviečke vytiahnutý a celý vynulovaný! Toto určite nie je zdravé chovanie sa trhu. Pozrime si formáciu, z ktorej Bitcoin začal klesať. Po menšom raste smerom na nové maximá v tomto roku nastal logicky retracement niekde na hladinu 0.61 Fibonacciho úrovne čo je golden ratio.

V tomto mieste by bolo teda celkom logické dokúpenie a stopku by sme si dali pod low, čiže niekde tesne pod 5260 dolárov. Z našej hladiny nastal odraz smerom hore a všetko ide podľa plánov…až zrazu. Bitcoin v priebehu 2 hodín klesol o takmer 9%. Navyše tento pohyb nastal v noci čiže pre nás Európanov o to ťažšia situácia.

Na podobné nečakané pády a rasty sme však zvyknutý a preto ak si to niekto aj všimol, alebo ponocoval, mohol sa prispôsobiť. Čo však bolo opäť veľmi nelogické, tak to, že bol okamžite celý dump v priebehu 4 hodín vytiahnutý späť. Zdravý trh sa chová tak, že po každom páde príde retracement.

Daná situácia bola však len opäť vymetanie stopiek. Keďže Bitcoin je kráľ kryptomien, tak dosť podobnú situáciu zažili aj altcoiny.

Zhrnutie

Danú situáciu je veľmi ťažké odtradovať. Ak ste scalper a váš target je 1-1,5% tak pokles o 9% vás totálne zničí. Rovnako je na tom aj intraday obchodník obchodujúci 30m grafy. Tento úkaz je však pri kryptomenách čím ďalej častejší. V prípade, že pri svojom tradingu používate aj levarage čiže páku, tak tento pohyb vás kľudne môže zlikvidovať. Toto je momentálne jeden z dôvodov prečo ja osobne idem hlavne swing trade na 4H grafoch, pretože podobné ,,šumy“ a ,,výplachy“ sa dejú veľmi často.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...