26.05.18 Technická analýza XMR/USD – Ukončete výstup a nástup dveře se zavírají, příští stanice Moon

Share This Post

Monero po předchozím forku MoneroV i nadále oslabuje a ještě nějaký čas může zůstat ve stavu nejistoty, neboť Monero čeká na audit před zavedením technologie Bulletproof. O audit se postarají tři nezávislé subjekty a to: Benedikt Bünz, QuarksLab a Kudelski Security.
Nicméně technická analýza naznačuje, že Monero se již dostalo do oblasti, kde by mohlo dojít na korekci a malé oživení ceny zpět k úrovním nad 200 $.

Daily trend …………….. Downtrend
Weekly trend ………………Downtrend
Volume (24h)………………$16 074 500 USD / 2 132 BTC

Ještě začátkem roku 2017 se Monero obchodovalo za 10 $ a současná cena tak není vůbec nízká, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je třeba se ale trochu ohlédnout do minulosti.
Přibližně v polovině roku si Monero vytvořilo konsolidační pásmo tvořící v té době silný support na úrovni 55 $, ze kterého v 34 týdnu vznikl další silný UP pohyb, který vytvořil v té době ATH na ceně 149 $.
To byla neskutečná jízda pro Monero, protože do té doby bylo ATH 60 $. Samozřejmě maximum 149 $ trh okamžitě překonal již v následujícím týdnu růstem k hodnotě 155 $. Jenže růst nevydržel a Monero se začalo vracet zpět na úroveň předchozího supportu k hodnotě 60 $. Trvalo několik týdnů, než se trh znovu pokusil překonat toto historické maximum 155 $ a to se povedlo až ve 47 týdnu. No a poté následovala monstrózní jízda kdy nebylo týdne, aby cena nevytvořila nové maximum. Tato krasojízda skončila o dva týdny později ve 49 týdnu roku 2017. Tehdy se vytvořilo zatím aktuální ATH na ceně 477 $.


A ted k věci: proč bylo potřeba ohlédnutí do minulosti. Pokud se totiž podíváte zpět do grafu, tak zjistíte že trh se při silných propadech ceny neustále vrací na úroveň tohoto historicky prvního silného ATH 155 $.
Na tuto oblast narazil trh již 3x a současný propad ceny je 4 pokus projít zpět pod cenu 155 $, ovšem propadnutí pod 155 $ nevěřím.
Monero – Daily
Trh vždy po silném propadu k ceně 155$ vytvořil swingový vrchol který je vždy nižší než ten předchozí a v trhu se díky tomu vytváří dlouhodobá formace trojúhelníku .
Aktuálně by se mohla cena vrátit k úrovni MA240, která je v cenové úrovni 220 $. Zde bude záležet na reakci trhu. Především bude záležet jak dopadne audit, ale myslím si, že pokud dojde k odrazu cena od MA 240 a trh začne klesat zpět k 155 $, tak to může být zároveň poslední příležitost vidět cenu na této úrovni. Poté budeme možná svědky dalšího silného růstu, který by mohl atakovat současné ATH na ceně 477 $.
Samozřejmě k takovému UP nedojde hned zítra, chce to dostatek trpělivosti!!

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...