26.06.18 Technická analýza Qtum/BTC – Pod nohama tekuté písky

Share This Post

Tak v době, kdy už Bitcoin vytáčí většinu retailu, se podíváme na nějaký alternativní coin. Co třeba Qtum? Ano, také nám to klesá, aby ne, když je pod vlivem Bitcoinu. Nicméně podívat se můžeme aspoň na to, kam tento coin může padat a kde je možné uvažovat nad relativně bezpečným vstupem. Relativně říkám záměrně, neboť krypto trh není bezpečný vůbec.

Asi největší historii dat nabízí Binance, a tak se na Qtum podíváme z pohledu technické analýzy právě zde na Binance. Asi nikoho nepřekvapí, že tento coin dlouhodobě oslabuje již od 01.01.2018. Vzhledem ke krátké historii zde není tolik záchytných technických úrovní jako na jiných coinech, a tak bude analýza celkem jednoduchá na pochopení.

Daily trend………………………..Downtrend
Weekly trend…………………….Downtrend
Volume (24h)……………………138 001 000 $ / 22 332 BTC

V době psaní této analýzy se Qtum obchoduje za 8,79 $ a dnes posiluje o 3,87 %

Předchozí weekly swing v úrovni 0.001492 btc byl překonán 18.06.18, tedy minulý týden, a to nám okamžitě dává jasný signál – bacha, tady začne panika hodlerů! Každý kdo drží tento coin čekal, jak se trh zachová na předchozí úrovni otočení střednědobého trendu, tedy na úrovni swingového low 0.001492 btc. Díky proražení bude pravděpodobně následovat opouštění pozic, což vyvolá další pokles.

Qtum – H12

Momentálně se sice vracíme na vyšší úrovně, ale stále jsme v downtrendu a stále jsme pod předchozí úrovní 0.001492 btc swingového low. Toto je zcela základní informace, která nám nedovoluje vstupovat do trhu. Momentálně můžeme očekávat pullback tohoto swingového low 0.001492 btc. Pokud tedy začne tato UP korekce selhávat právě na úrovni předchozího low, tak se můžeme dočkat dalšího poklesu k úrovním 0.001221 btc. Ovšem to není poslední úroveň, kam se tento coin může podívat, další úrovní je 0.00800 btc (úroveň supportu) a prakticky historické low, které je na ceně 0.000200 btc.

Předpokládaný propad může nastat k úrovni 0.000800 btc. Jedná se o neuzavřený 123GAP 3D grafu, který zatím nebyl vyplněn, i když předchozí reakce se hodně přiblížila. Formace GAP by měla být nejdříve uzavřená, aby se dalo uvažovat nad tím, že technicky má trh splněno. Samozřejmě tento GAP není na daily vidět a většina obchodníků vidí spíše support, a proto budou jejich nákupní objednávky ležet v úrovni supportu 0.00800 btc.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...