26.09.18 Technická analýza BTG/USD – Dostane se trh přes 30 $?

Share This Post

Dnes jsem zveřejnil analýzu Bitcoinu, kde jsem uvedl, že cena se v podstatě nachází v úzké range 7200-6200 $. Každá tato úroveň může rozhodnout o dalším vývoji. Pokud se cena dostane zpět nad 7200 $ a udrží si toto pásmo, nemusel by se naplnit scénář poklesu hluboko pod 5000 $. Nicméně cesta vzhůru je trnitá a bude narážet na spoustu resistancí.

Naopak proražení úrovně 6200 $ má celkem snadný scénář poklesu k 5400 $. Později, dle vývoje, je možný pokles až k úrovním okolo 4000 $. Více naleznete v předchozí analýze, ale jak vidíte, tak dolů je cesta více pravděpodobná a to jen podle TA. I když je jasné, že cesta vzhůru nebude snadná, tak je stále možná. Stačí, aby do Bitcoinu investoři napumpovali dostatečný kapitál.

To celé znamená, že v případě longů na altcoinech musíme sledovat oblast 7200 $ a vždy bude záležet, jak se zde bude Bitcoin chovat. Každopádně to neznamená, že vždy když se BTC rozjede UP, tak musí k této úrovni trh cenu dotáhnout. Stejně tak platí obrácená analogie k shortům. Ne vždy se trh musí dostat k úrovni 6200 $ a ne vždy se bude cena od této úrovně odrážet. Vždy musíme počítat s tím, že trh při přiblížení může zmíněné úrovně překonat.

Dnešní marketcap se opět pěkně zelená a jen málo altcoinů je dnes v červených číslech. Hodně dobře si vede kupříkladu BitcoinGold, který se čistě technicky dostal nad resistanci v úrovni 22 $.

BitcoinGold dnes získává z trhu 11 % a v době psaní analýzy se obchoduje za cenu 24.6 $. Po technické stránce má splněno a může nadále stoupat k úrovni resistance 29 $.

Důležitá úroveň je 22 $, na této ceně trh často konsolidoval a reagoval. Tím se vytvořilo několik drobných konsolidačních pásem, která spolu tvoří poměrně silný support. Překonání bylo signálem ke vstupu do long pozice a potvrzujícím faktorem je otočení daily trendu. I když momentálně trhu vládne daily UPtrend, tak dlouhodobý trend weekly TF je silný downtrend.

Co nám to říká?

Říká nám to, že například v rámci dnů může trh vytrvale růst, ale musíme počítat s tím, že selhání weekly svíce může trh rychle srazit zpět na support. Aktuálně se nabízí krátkodobý long k úrovni 29 $, nicméně potenciál růstu je až k úrovni 60 $.
Vše bude samozřejmě záležet na tom, jak si trh poradí s několika silnými úrovněmi. Tyto silné úrovně leží na cenách 29 $, 40$ ,52 $ a 60 $. Úrovní je samozřejmě více, ale nás zajímá reálně dosažitelná range.

PS: Nezapomínejte stále sledovat hlavní trh Bitcoin!


 

Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...