26.10.18 Technická analýza ZEC/BTC – Bitcoin čeká na metro a Zcash má pauzu

Share This Post

Dnes to vypadá na více coinech na pokles, nicméně je důležité si uvědomit, zda se jedná o korekci, nebo ztrátu růstového potenciálu. Bohužel, s Bitcoinem to zatím nevypadá zrovna ideálně. Je pravda, že se oddálil propad pod 6200 $. Stále však chybí nějaký impuls k tomu, aby trh nastartoval výraznější růst. Oddálení propadu neznamená, že je všechno v pohodě a pod 6200 $ již nepůjdeme. Momentálně to spíš vypadá, že Bitcoin čeká na metro, které ho vezme do stanice DOWNOVA 5500.

Altcoiny se plácají z místa na místo a jen opatrně konsolidují v pevně definovaných pásmech. Weekly svíce Bitcoinu zatím signalizuje nerozhodnost v podobě doji svíce. V takové situaci skutečně nelze čekat výraznou změnu.

Co to znamená v praxi – srozumitelnou řečí

To, že Bitcoin nejdříve silně oslabil, ale druhý týden silně posílil, a tím zneplatnil silný propad. Jenže pozitivní růst se zasekl, trh najednou neví, co dál a celá weekly svíce na Bitstampu má velikost range 58 $. Měsíční svíce je navíc negativní a do konce měsíce může přijít ještě překvapení v podobě pádu k úrovni 6200 $.

ZEC – očekávejme sestup

Zcash dnes přímo nereaguje na nerozhodnost Bitcoinu, ale překonání trendového kanálu je negativním signálem. Průraz trendového kanálu předchozí predikci růstu prakticky zneplatnil. Teď se trh musí především uklidnit a teprve potom může dojít na další pokus o UP. Tak trochu jsem očekával, že se trh pokusí otestovat trendový kanál, ale tak silnou reakci jsem nečekal. Nicméně to je důvod, proč jsem napsal, že je potřeba počkat na dokončení weekly svíce.

Teď můžeme očekávat sestup do konsolidační úrovně 0.01782025 BTC tvořící lokální support. Bohužel už nelze očekávat růst k resistanci 0.02276000 BTC, ale pouze k místu, kde trh opustil trendový kanál. Trh však může poklesnout až k supportu v úrovni 0.01700000 BTC, pokud bude Bitcoin nadále vykazovat nerozhodnost i v příštím týdnu. Pokud následně vznikne důvod k růstu, tak první vážnější překážkou bude úroveň selhání 0.01948353 BTC společně s úrovní fibo 61,8.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Cena bitcoinu nad 20 000 USD vytváří FOMO s 620 000 novými BTC peněženkami

Nárůst ceny Bitcoinu nad 20 000 USD ve druhém...

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...