27.05.18 Technická analýza – XLM/BTC – Jak jinak než dolů k supportu

Share This Post

Oslabování Bitcoinu v posledních třech týdnech naprosto zvrátilo býčí náladu na altcoinech. Zůstává jen otázkou zda je to záměrné? No na to asi není snadná odpověď a pravdu se pravděpodobně nikdy stejně nedozvíme, a proto je snadnější pracovat s realitou a doufat, že to co vidím v grafu já jako trader, vidí valná většina investorské obce a budou reagovat na logické technické úrovně.

Stellar je podobný XRP, jen stím rozdílem, že není centrálně řízen jako Ripple, bohužel také nemá takovou podporu bank a obchodních partnerů jako Ripple. Proto neočekávám, že jeho chování bude diametrálně odlišné. V grafu vidím stejnou medvědí náladu a několik úrovní, které mohou výprodej zastavit.

Daily trend ……………………..Downtrend
weekly trend …………………..UPtrend
Volume (24h) ………………….$45 016 100 USD / 6 122 BTC

Jedna výhoda je zde vidět na první pohled, XLM zatím neprorazil support, ale je nad ním, pravděpodobnost propadu ceny k supportu je poměrně vysoká, protože support působí jako magnet. Proč se to děje není složité pochopit, většina investorů hledá nějaký opěrný bod kam umístit nákupy. Takovým bodem se často stává support, obchodníci pouze čekají jaká bude v supportu reakce.

Stellar – Daily

Na supportu 0.00003084 BTC se dá očekávat reakce, ale protože trh je v downtrendu, tak velký růst neočekávám. Ideálně jen přiblížení k předchozímu low 0.00003547 BTC. Vznikne pravděpodobně malá korekce s následným návratem k supportu a další pokus dostat se pod support, to celé v případě, že se nerozhodne BTC růst.

Ideální by bylo, kdyby trh prorazil první support a na druhém vznikla větší reakce, ze které nastoupí trvalý růst. Samozřejmě musíme přihlédnout k situaci Bitcoinu, ten se dostal do úrovně 7200$, zde může vzniknout ukončení korekce a postupné otočení. Takové otočení Bitcoinu by způsobilo, že XLM se nebude muset k prvnímu supportu dostat a dál by mohl konsolidovat, případně růst odrazem od ceny 0.00003547 BTC.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...