27.07.18 Technická analýza LTC/USD – Kam se Litecoin rozběhne ?

Share This Post

Litecoin zatím poslušně udržuje pásmo uvnitř trojúhelníkové formace, na kterou jsem upozornil v předchozí analýze. Předpokládaný pohyb do strany zatím nenarušil ani růst Bitcoinu. V následujících dnech by mohlo dojít na proražení formace směrem UP, tuto variantu podporuje také indikátor RSI, který právě testuje hladinu RSI50.

Daily trend ………………………slábnoucí downtrend
Weekly trend…………………….silný downtrend

Stále čekáme na průraz formace trojúhelníku na LTC a je možné, že Bitcoin korekci k překonané S/R zvládne a UP bude pokračovat. Na to by teoreticky mohl Litecoin zareagovat růstem. Avšak protože je v současné době LTC laxní, tak se může jednat o pouhý pokus přesvědčit obchodníky k investici do LTC a pokud se tento manévr nezdaří, tak může následovat návrat do formace.

Litecoin

Pokud by Bitcoin korekci nezvládl a zůstal uvězněný pod supportem, tak by na to LTC a zbytek trhu mohl zareagovat negativně, a tím pádem by pravděpodobně došlo na proražení formace směrem down. Když si připočítáme současnou negativní náladu LTC, posílenou případným poklesem Bitcoinu zpět pod support, tak si nemyslím, že by se jednalo o falešný průraz směrem down, ten by byl velmi pravděpodobně skutečný. Zde je to skutečně 50/50, ale pokud by se jednalo o to, na kterou stranu může přijít falešný průraz, tak to na 70% UP a 30% down.


Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.

Ako použiť toto obchodné odporúčanie?

Špekulácie na krypto trhoch sú veľmi rizikové. Do obchodov choďte na vlastné riziko. Za straty vzniknuté obchodovaním nenesieme žiadnu zodpovednosť. Situácia na burze sa môže kedykoľvek zmeniť.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Podľa on-chain dát bol 3. štvrťrok obdobím konsolidácie, čo Q4?

Ako sa vyvíjala situácia v oblasti kryptomien v treťom...

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...