28.10.18 Technická analýza LEND/BTC – Nákupy jsou v plném proudu

Share This Post

Tak tady máme poslední den týdne. Na Bitcoinu zatím žádná změna a obchodníky nákup BTC zatím moc nezajímá. Ale podíval jsem se na Ethlend (LEND) a tady obchodníkům odvaha nechybí, trpělivě tlačí cenu vzhůru. Pro další růst však potřebujeme, aby cena překonávala lokální resistance a nezastavila se například na ceně 0.00000470- 0.00000500 BTC.

Je potřeba si uvědomit, že trhu sice ve střednědobém horizontu vládne UPtrend, ale v dlouhodobém je stále ovlivňován downtrendem. A proto se na současný růst musíme dívat jako na UP korekci silného downtrendu. O trvalé změně lze mluvit až tehdy, pokud bude změněn dlouhodobý trend na weekly z downtrendu na UPtrend (tz. přetočení trendu).

Daily trend………………………….UPtrend
Weekly trend……………………….Downtrend

Zatím trh stojí před lokální resistancí 0.00000350 BTC, zde by bylo vhodné, aby se cena přes tuto resistanci dostala ještě dnes. V opačném případě pravděpodobně přijde menší korekce zpět k úrovni 0.00000265 BTC.

Trh bych v této chvíli rozfázoval do tří úrovní, první tvoří odpoutání od supportu a překonání úvodní úrovně 0.00000265 BTC, vzniklé prvním swingem nad supportem. Druhou úroveň tvoří oblast od swingu k první resistanci 0.00000265-0.00000350 BTC, kterou trh právě zdolává. Třetí oblast tvoří pásmo nejsilnějšího odporu a může zde vzniknout silná reakce, která vrátí cenu zpět k supportu 0.00000200 BTC. Nicméně pokud by mezi úrovněmi 0.00000425-0.00000470 BTC nevznikla žádná silná reakce, tak bude evidentní, že růst bude pokračovat i dále a z této oblasti se stane support.

Aktuálně je tedy potřeba sledovat, jestli daily dokáže překročit lokální resistanci 0.00000350 BTC a musíme si dát také pozor na možnost vzniku divergence RSI. To znamená, pokud se cena nedokáže dostat přes resistanci 0.00000350 BTC a zároveň na RSI vznikne divergence, tak se pravděpodobně vytvoří korekce. Této korekce bych se moc neobával, neboť pravděpodobně otestuje pouze oblast prvního swingu 0.00000265 BTC. Poté by měl růst pokračovat až do oblasti 0.00000425-0.00000470 BTC, která může rozhodnout buď o dalším růstu, nebo zda bude trh dlouhodobě konsolidovat. Konsolidace by pak mohla cenu oscilovat v pásmu 0.00000200-0.00000470 BTC.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...

[SPRÁVY] • SWIFT testuje interoperabilitu CBDC, aby umožnil cezhraničné platby • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Posledných sedem dní bolo podstatne...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Ak ste si nestihli prečítať všetky naše články za...

Mike Novogratz konečne prehovoril o katastrofálnych dopadoch LUNA a UST

Po viac ako týždeň trvajúcom mlčaní sa zakladateľ a...