29.11.18 Technická analýza ZEC/BTC – Trh táhne silný fundament

Share This Post

Bitcoin si stále udržuje pásmo 4200 – 4300 $ a trochu váhá, jestli využít možné obchodní range 4200 – 4600 $, která se teď nabízí. Důvodem váhání je pravděpodobně konec měsíce, neboť nikdo neví, jaký signál nám silná medvědí svíce nadělí. Ta je v určitém rozporu s weekly svící, která naznačuje změnu, neboť je poměrně silně pozitivní. A s tím mají investoři samozřejmě problém, proto vyčkávají na konec měsíce a zároveň na konec týdne.

Pokud by se přece jen trh rozhodl zrevidovat současný negativní vývoj, tak první na co narazí, bude úroveň předchozího weekly high 5600 $. Tato úroveň může trh následně srazit až k 3000 $. Nicméně pokud by trh posiloval i přes hladinu 5600 $, tak stejně narazí na silnou resistanci 6000 – 6400 $. Proto je zatím naivní si myslet, že nový rok 2019 přinese také nové ATH.

Naopak spousta nedořešených záležitostí je směrem dolů a to až k úrovni 980 $. Jak vidíte, pořád máme kam oslabovat. Doufat, že 3000 $ je dno, přes které nejede vlak, je stejně bláhové jako doufat, že do konce roku Bitcoin udělá 50.000 $

Navzdory nejistému osudu Bitcoinu, hýbe současnou atmosférou fundament o zalistování ZEC na Coinbase. To samozřejmě obchodníky zajímá a náhlý zájem vyvolá jistě pohyby severním směrem. Obchodníci však mohou na Coinbase pouze přesouvat své prostředky, ale nemohou ZEC fyzicky obchodovat minimálně prvních 12 hodin. A zatím má trh problém s úrovní lokálního supportu 0.021904 BTC, ale dosti pozitivní je, že právě překračuje dlouhodobou TL.

Kam by případný zájem obchodníků mohl ZEC takzvaně vypumpovat? To samozřejmě nikdo neví, ale první překážka, kde by mohl trh narazit, je úroveň swingového low 0.02670251 BTC. Dnes se obchoduje ZEC za cenu 0.02083495 BTC a v případě hodně pozitivní nálady by mohla cena dosáhnout až k úrovni 0.04420410 BTC. Ale úroveň 0.02670251 BTC je skutečně velmi silnou resistancí a kladný růstový náboj zde může ztratit sílu i navzdory silnému fundamentu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Americký senátor a bitcoinový hater obvinený z úplatkárstva a korupcie

Senátor Spojených štátov Bob Menendez, dlhoročný nepriateľ bitcoinu (BTC)...

Huobi Global hacknut! Zmizelo 7,9 milionu dolarů

Kryptoburza HTX společnosti Huobi Global byla dne 24. září...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Ruská centrálna banka chce zaviesť CBDC do roku 2025

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Väčšina všetkých zbierok NFT je v súčasnosti bezcenná

Non-Fungible Tokens (nezameniteľné tokeny, NFT), respektíve obchodovanie s nimi,...

Open interest o bitcoin futures vzrástol o 1 miliardu dolárov

Bitcoin sa vyšplhal podozrivo rýchlo nad 27 000 dolárov....

Prinesie MiCA koniec stablecoinov v Európe?

Na konci mája ministri financií 27 členských štátov Európskej...