3 druhy pasivního příjmu z kryptoměn – Kde hledat, pokud chcete pasivní příjem

Share This Post

Pasivní příjem je snem mnoha investorů. Vaše investice totiž pracují za vás a za určité časové období se množí. To samozřejmě nejde bez rizik. Dnes se podíváme na 3 obvyklé způsoby pasivního příjmu ve světě kryptoměn.

Defi – Decentralizované finance

Pokud se bavíme o pasivním příjmu, tak rozhodně první na řadě bude DeFi. DeFi je primárně ekosystémem na ETH blockchainu, který se sestává z různorodých projektů. Existují samozřejmě i DeFi na jiných platformách, prozatím se ovšem zdá, že Ethereum je v tomto ohledu nejdále a proto jej použijeme jako příklad.

Analýza Stellar Lumens – 06.11.19 Stellar po mega pumpe – Môže pálenie tokenov začať nový UPtrend?

DeFi je široký ekosystém finančních služeb, tou nejznámější je momentálně Maker DAO, které produkuje DAI stable coiny. Pokud v rámci Maker DAO zamknete své ETH tokeny, tak se s jejich pomocí vytvoří DAI stable coiny a právě za tyto zamčené tokeny je nakonec majitel odměněn v podobě vytvořených DAI.

DeFi je tak shlukem příležitostí k tomu vytvořit pasivní příjem pomocí různých projektů. S tím se pojí i rizika a např. u Maker DAO je nutné mít na paměti, že při výrazných cenových fluktuacích je možné, že bude vaše pozice zlikvidována.

Půjčování

Ačkoliv se jedná o podobný princip jako u Maker DAO, tak samotné půjčování mincí má mnoho variací. Např. Binance lending jednou za čas nabízí speciální akce, kdy je možné půjčovat vybrané kryptoměny s tím, že se za určité časové období vrátí i s úroky.

Tyto služby poskytuje plejáda burz, které umožňují uživatelům půjčovat své tokeny. Samozřejmě, že je celá operace spojená s riziky. Tím prvním je, že burza vlastní vaše mince, protože je majitelem privátního klíče. Další problém je potenciální kolaps burzy nebo systému půjčování.

Existují také služby jako je Cryptoloan, kde uživatelé půjčují své kryptoměny s tím, že vysoká míra zajištění (kolaterál) poskytuje jistotu, že investoři nepřijdou o své peníze. Na rozdíl od DeFi je klasické půjčování spíše centralizované.

Proof of Stake mince

Jednou z nejznámějších metod pasivního příjmu je tzv. stakování. To existuje u mincí, které fungují Proof of Stake konsensu. V rámci mincí, které mají PoS, je možné zamknout svoje mince a díky tomuto kroku dát v síti najevo, že se chcete podílet na utváření konsensu.

A podobně jako např. u BTC, tak i u PoS mincí jsou ověřovatelé odměňováni za to, že pomáhají udržet síť v chodu a bezpečnou. To má oproti klasickému půjčování výhodu, protože stále držíte privátní klíče ke svým mincím, tudíž je nemůžete ztratit (jedině pokud byste fungovali jako špatný hráč a systém spálil vaše locknuté tokeny).

Do této kategorie bude spadat např. ETH 2.0, Cardano, NEO, EOS, Tron či Cosmos.

Co číst dále?

[SPRÁVY] Turecko, Európa a Čína pripravujú vlastné kryptomeny – Microsoft spúšťa Ethereum token

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...