3 důvody, proč kupovat zkorumpované americké akcie – Jít proti Fedu se nevyplatí

3 důvody, proč kupovat zkorumpované americké akcie - Jít proti Fedu se nevyplatí
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Na Trading11.com jsme již mnohokrát argumentovali, proč je současný růst amerických akciových trhů nezdravý. Jde o bublinu, kterou nafukuje americká centrální banka (Fed) tištěním tisíců miliard inflačních dolarů. A až praskne, bude to drsné. Souhlasí s námi například legendární investor Warren Buffett, třetí nejbohatší člověk na světě a jeho Buffett indikátor, který je na nejvyšších hodnotách v historii.

V USA zuří pandemie koronaviru, malé podniky krachují, lidé jsou bez práce závislí na vládních stimulech a tak dále a tak dále. Zatímco obyčejní lidé živoří a jejich byznysy krachují, hodnota velkých firem a bohatých investorů roste rekordním tempem. Akciové trhy nezajímá realita.

Akciové indexy:

Akcie některých technologických gigantů:

Dnes se podíváme na tři důvody, proč se nevyplatí jít proti Fedu a proč stratégové očekávají, že akciové trhy budou pokračovat v tomto nesmyslném růstu.

Chcete vědět, jak jsou na tom akciové indexy z hlediska technické analýzy? Přečtěte si, jak to vidí náš ekonom Jaroslav – Zkorumpované americké akcie dosáhly historického maxima! Indexy absolutně neodrážejí realitu

Market-friendly Fed a skvělý projev Jeroma Powella

Jak můžete vidět na grafech akciových indexů, jejich hodnota se za poslední týden vrátila na historické maximum v očekávání projevu šéfa Fedu Jeroma Powella. Americká centrální banka za poslední dva roky absolutně změnila rétoriku a zatímco v roce 2018 se starala o zachování silného dolaru, v současnosti je to nejvíce market-friendly instituce na světě.

Fed bude i nadále dodávat likviditu akciovým trhům pomocí inflačních dolarů a nízkých úrokových sazeb, které podle Jeroma Powella v příštích pěti letech neplánuje zvedat.

Za takových okolností si jen málokdo dovolí jít proti Fedu – nejsilnější finanční instituci na světě. I když někteří ekonomové varují, že, pokud toto masové tištění peněz bude pokračovat, dolar ztratí statut světové rezervní měny. Ostatní země ho přestanou držet v zásobách a postupně se přejde na nový systém.

Ředitel byznys rozvoje burzy Kraken na svém Twitteru naznačil, že by jím mohl být právě Bitcoin. Jmenoval 5 trendů, které ukazují, že tato kryptoměna je na počátku dalšího velkého bullrunu podobného tomu z let 2016/17.

Průmysl v Asii už zase šlape na plné obrátky

Asie se v čele s Čínou zotavuje z pandemie koronaviru a továrny, které kvůli narušení dodavatelských řetězců a zpoždění objednávek pracovaly na půl plynu, už zase fičí na plné obrátky.

Průmyslové profity v Číně letí nahoru nejrychleji od roku 2018, i když někteří ekonomové jsou stále skeptičtí. Každopádně tento trend naznačuje, že podobným tempem se brzy zotaví i Amerika. Počet nových případů onemocnění COVID-19 v USA od poloviny července stabilně klesá, což je skvělá zpráva pro americkou ekonomiku a akciové trhy. Rychlé zotavení přidá palivo do kotle a akcie budou růst rychleji než kdykoliv předtím.

Počet nových případů COVID-29 v USA
Počet nových případů COVID-19 v USA

Zaujal vás tento článek? Denně informujeme nejen o vývoji ekonomiky a akciových trzích. Přidejte si nás na facebooku a získejte tak skvělý zdroj informací o aktuálním dění ve světě. 

Vysoká likvidita na trzích je fundamentální katalyzátor dalšího růstu amerických akciových trhů

Stratég Bank of America Michael Hartnett nedávno napsal, že vidí mnoho negativních fundamentů na akciovém trhu. Hodnotu samotných akcií však neovlivňují. Jakýkoliv bearish sentiment totiž maskuje vysoká likvidita na trhu.

Jinými slovy, Fed pumpuje do akcií tolik inflačních dolarů, že jakýkoliv investor může kdykoliv všechno prodat a cenu to neovlivní. Peněz je na trhu dost. Nízké úrokové sazby a vysoká likvidita implikují maximální růst. A přesně proto si nikdo nedovolí jít proti Fedu. Nevyplatí se to. Dokud bude centrální banka přímo podporovat trh, všechno bude stoupat. Sice uměle a tento růst nebude mít nic společného s reálným světem, ale to nevadí.

Závěr – Fed nehraje podle pravidel a každému se to líbí

Fed má k dispozici nekonečně mnoho peněz. Jde o soukromou instituci, která se nemusí zpovídat nikomu. Ani prezidentovi, ani kongresu. Může si dělat, co chce. A prozatím chce, aby akcie rostly.

Přijde vám to nefér? Nebo rovnou jako globální podvod? Nuže, nejste daleko od pravdy. Ale takto funguje náš svět. Ten, kdo má moc, nemusí hrát podle pravidel a také tak vždy vyhraje.

Pokud chcete vědět o Fedu víc, pokračujte ve čtení zde:

FED – Najväčší podvodníci na svete – Súkromná firma, s výhradným právom tlačiť doláre

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.