30.03.18 Technická analýza LTC/USD – Bude to stačit na obrat?

Share This Post

V předchozí analýze jsem po průchodu ceny pod 120 $ uvedl, že další svíce negovala tento průchod a rozhodujícím faktorem bude třetí svíce, která buď podpoří další pokles, nebo růst. Dopadlo to tak, že svíce zavřela poměrně silně červeně a tím se podpořil další pokles až k hodnotě 109 $. Kdyby dnes do vývoje nezasáhla situace na Bitcoinu, tak by pokles trval až do supportu.

Zde je předchozí nerozhodná situace:

Litecoin H4

Samozřejmě že k dalšímu poklesu dojít může, ale teď se soustřeďme na to, jak vypadá situace aktuálně. O tom, kam se trh vydá v následujících hodinách, rozhodne především, jak se bude vyvíjet situace na Bitcoinu. Tam se dnes po ranní reakci rozhoduje, jestli  bude odraz od 9600 $ stačit k nastartování, krátkodobého růstu, nebo zda to byla pouze reakce způsobená, například, velkým nákupem.

Situace na LTC je velmi podobná situaci na BTC. Zde také máme ,,rozjetou,, silnou weekly svíci, kterou může oslabit pouze, pokud trh v následujících dnech začne posilovat

Aktuální graf H4

lITECOIN -H4-30.03.18

Zatím se zde nedá mluvit o změně situace. Dnes došlo pouze k impulzu, který musí trh potvrdit, nebo vyvrátit. Je zde sice náznak, že se něco děje, ale rozhodne až dnešní a zítřejší daily. Tedy pokud máte potřebu chytat každý záchvěv trhu v domění, že chytíte dno a pěkně si vyděláte, tak můžete dojít k hodně ztrátovému výsledku. Vždy je potřeba počkat, až se situace vyjasní a až nám trh dá jasnou odpověď -> ano nechci jít níže, nebo chci opět posilovat.

Pro malé TF bude v případě růstu rozhodující cena 132 $.

Pozor na končící měsíc !

Také nezapomínejme na končící měsíc. MN svíce se už moc nezmění, ale další měsíční svíce může částečně korigovat v prvních dnech poslední pokles končící MN svíce! Tento týden vlastně skončí až v dalším měsíci, tedy určitý UP se dá očekávat. Že by mohlo dojít na menší UP v příštím týdnu, zatím napovídá divergence RSI na weekly grafu (ale tato informace zatím není úplně platná, neboť svíce je pořád v pohybu).

Aktuální graf weekly situace

Litecoin weekly

Užívejte proto 4 dny nerušeného volna a počkejte si na příští týden. Možná vám kus trhu uteče, ale o tom to právě je. Chceme mít jistotu, nechceme ztráty, trhy tu budou stále a nic, opravdu nic vám neuteče, když teď nevstoupíte do trhu.
—————————————————————————————————-

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

 

Related Posts

[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše...

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti...

ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje...

Coinbase uvádza Web3 peňaženku pre inštitucionálnych a podnikových investorov

Kryptomenová burza Coinbase rozširuje svoju ponuku produktov s novou...

Armstrong: Coinbase plne integruje Lightning Network

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase Brian Armstrong vo svojom...

Arthur Hayes diskutuje o dôvodoch, prečo Bitcoin nedosiahol 70 000 dolárov

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX, zdieľa svoj názor na to,...