30.06.18 Technická analýza ADA/BTC – Je to příležitost nebo ne?

Share This Post

Vypadá to, jako by Bitcoin po včerejším rychlém posílení trochu ztrácel, ano trochu nám to usíná. Nicméně bych to neviděl nijak tragicky, je to pouze reakce na včerejší akci a věřím, že později se vrátíme alespoň k mírnému růstu. Když teď koukám na Cardano, tak vidím příležitost na H1 poté, co se trh vrátí k lokálnímu supportu. Je to sice riziko proti trendu, ale pokud na supportu vznikne signál, tak toho můžeme využít k nákupu, protože trh se začal chovat technicky.

Daily trend…………………………….Downtrend
Weekly trend…………………………Downtrend
Volume (24h)………………………..112 525 000 $ / 17 778 BTC

V době psaní této analýzy se ADA obchoduje za 0,135438 $ a posiluje tak o pěkných 14,45% za posledních 24h

Trh se rychle, ale technicky, dostal přes lokální support a narazil na překážku MA200 v úrovni 0.00002138 BTC. Toto je pěkná technická akce ADA a kdo nestihl první vlnu, může se přidat po korekci na ceně 0.00002050 BTC. Trh se teď pravděpodobně vrátí na support a pokud, zde zeslábne tlak medvědů tak to bude příležitost před dalším růstem který může dosáhnout v další vlně na TF-H1 až k úrovni 0.00002273 BTC. Všechno má ale svá pravidla, v první řadě se pokles musí zastavit na supportu a trh nám musí dát jasný signál že pod support již nechce.

Cardano – H1

Tento pokles může jednak zastavit samotný support, ale také MA100, který je uvnitř supportu právě na ceně 0.00002050 BTC. Teď si tedy musíme pohlídat tuto oblast. Samozřejmě, proražením supportu a zavřením pod touto SR úrovní veškerá akce končí.

V případě odrazu a jasného signálu bude pravděpodobně následovat pohyb směrem k MA200 který trh musí překonat. Tím dostaneme potvrzení, že trh chce pokračovat v růstu, Samozřejmě nelze očekávat přímou trajektorii k resistanci 0.00002273 BTC bez zádrhelů, cestou k resistanci máme před sebou úroveň 0.00002200 BTC kde může vzniknou korekce, která pravděpodobně vrátí cenu k MA200. Samozřejmě, nemusí a může pokračovat až k resistanci 0.00002273 BTC. Korekci uvádím záměrně, aby bylo zřejmé, co může následovat a kam se případná korekce může vrátit.

Zajímavá pak bude reakce v resistanci, která nám ukáže další záměr trhu. Překonání resistance bude prvním signálem k dalšímu růstu, ale pozor na přehnaný optimismus neboť stále jsme v silném downtrendu a případný prudký pohyb down by nebyl ničím překvapivým!


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...