30.06.18 Technická analýza ETH/USD – Opäť sme o kúsok ďalej od skutočného dna

Share This Post

Včera začal trh okolo polnoci výrazne pumpovať a narástol o takmer 50$. Už pred obedom som písal, že sa voľačo deje, pretože už to nebol ten pôvodný, obohraný scénar, ako v predchádzajúcich týždňoch. Čo sa vlastne stalo?

Samozrejme, na kryptotrhu za všetkým hľadaj Bitcoin. Je ťažké odsledovať signál, keďže nikto presne nevie ktorým grafom sa trh riadi. Možno viac povie kolega v jeho analýze Bitcoinu. Dôležité však je, že cena Bitcoinu v priebehu pár hodín narástla o 700$, až na 6545$. Potom sa vrátila späť k 6400$, kde sa nachádza aj teraz a postupne konsoliduje. No kľudne sa ešte môže v priebehu dneška, či zajtrajška pohnúť k silnej rezistencii 6800$. Tam sa uvidí. Skutočne dôležité bude uzavretie týždňovej sviece.

Na Ethereu sa ešte včera vytváral pekný obratový signál, klesajúci klin, no týmto kúskom naň môžme pre túto chvíľu zabudnúť a skutočný obrat je tak opäť o niečo ďalej. Takto sa trend neotáča, takže nepanikárte, že ste nestihli nakúpiť. Je to iba jedna pumpa. Čiže ako rýchlo trh vyletel, tak rýchlo môže padnúť.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

30618ETHUSDH6

Ethereum sa v čase písania analýzy pohybuje v oblasti 450-460$. Ak by sa mu podarilo prelomiť rezistenciu, je dosť pravdepodobné, že v takom prípade porastie až do oblasti 470-480$. A tu by som videl asi aj strop celého rastu. Okrem rezistenčného pásma bude v tejto oblasti už stáť aj silná Downtrend Line. Ak si pamätáte na moju analýzu z pred dvoch dní, písal som tam aj o približnom dátume otáčania trendu aj s odôvodnením. A za tým si stojím. Takáto silná korekcia spôsobí, ako už býva zvykom, ešte väčší prepad. Takže ak chcete byť nakúpení, nikomu v tom nebudem brániť, ani mu to vyhovárať. Ale určite si zaistite váš nákupy príkazom Stop-loss, umiestneným pod support 450$.

Ešte si všimnite na grafe oranžovú linku. Trh túto čiaru otestoval od 28. mája už niekoľkokrát. Ak cena opäť padne, bude to pravdepodobne až k tejto čiare.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...