30.06.18 Technická analýza LTC/USD – Optimismus zatím držte pěkně zkrátka!

Share This Post

Včera v závěru dne došlo na Bitcoinu k otočení 3D svíce, která nakonec zavírala na ceně 6200 $. Toto je to potvrzení, na které jsem čekal celý týden, a dává nám konečně šanci na korekci. Samozřejmě jsem realista a uvědomuji si, že se jedná s velkou pravděpodobností pouze o korekci, která nemusí být nikterak velká. Je potřeba totiž zohlednit jak končící týden, tak také končící měsíc. Pokazit se to může již na ceně 6700 $, ale pokud cena dosáhne nakonec až na logickou úroveň 7200 $, tak to bude velmi pozitivní zpráva pro celý kryptotrh.

Litecoin by se díky tomuto oživení mohl vrátit k úrovni 95-100 $. Při silnější reakci až na resistanci 115 $, zde narazí na pásmo downtrendu a pravděpodobně bude následovat opětovný pohyb do směru trendu pod 70 $.

Daily trend ……………………..Downtrend
Weekly trend ………………….Downtrend
Volume (24h)………………….332 106 000 $ / 51 903 BTC

V době psaní této analýzy se Litecoin obchoduje za cenu 82,10 $ a současný UP pomáhá LTC k zisku 10,29%. K samotnému Bitcoinu pak LTC posiluje o 1.58%.

Po 7 týdnech medvědího řádění je každý UP vítán, Litecoin však poslední dobou za korekcemi Bitcoinu poměrně zaostává, a proto neočekávám v případě LTC žádnou divokou jízdu překonávající silnou resistanci 115 $.

Litecoin – H6

Samotné dosažení úrovně 95 $ bude při současné situaci úspěch! Pohybu UP v cestě stojí několik drobnějších úrovní jako například 89$. Měli bychom však stále počítat s dalším poklesem, neboť daily trend je již v hodně silném downtredu a jeho otočení zatím nic nenaznačuje!

V případě, že by BTC dokázal překonat úroveň 7200 $ a toto pásmo by si dokázal udržet, tak by se další pokles v dohledné době nejspíše nekonal. To by samozřejmě pomohlo celému trhu včetně Litecoinu. Na podobné úvahy je však zatím velmi brzy a nejbližší odpovědí na naše otázky nám poskytne až následující týden.

Hlavní úrovně odporu pro Litecoin jsou v současné době: 89 $, 97 $,106 $ a 115 $.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....