5 skutočne najbohatších ľudí na svete – Zabudnite na Gatesa a Bezosa! – časť 1.

0
bohaty trading11 analyza

Forbes nedávno publikoval svoj zoznam najbohatších ľudí na svete. Nekonali sa žiadne veľké prekvapenia. Jeff Bezos ($136 miliárd) zvyšuje náskok na druhého Gatesa ($97 miliárd) a tretieho Warrena Buffeta ($82,5 miliárd). Iste, chápeme snahu poukázať na ľudí, ktorí svoje bohatstvo získali vďaka ich podnikateľskému duchu a skvelým nápadom. Ale neklamme si, kkutoční boháči hrajú úplne inú ligu!

V tomto článku nájdete prvú časť zoznamu piatich skutočne najbohatších ľudí na svete. Majte však na pamäti, že nie všetky informácie v tomto článku sú 100% pravdivé. Niektoré odhady môžu byť veľmi nepresné. Berte to skôr ako ľahké večerné čítanie.

5. Kim Jong Un – Diktátor a krypto-nadšenec

Kim Jong Un je vo svete notoricky známy ako ten „tučnučný chlapík“ o ktorom sa tvrdí, že nikdy nechodí na záchod. Tento človek vlastní celý štát – Severnú Kóreu! A ak Forbes môže Kylie Jenner vyhlásiť za miliardárku tým, že hodnotu jej firmy odhadli na $900 miliónov, tak my budeme tvrdiť, že Kim je miliardár, pretože má pod palcom vrchnú časť kórejského polostrova.

Kim Jong Un je jedným z mála svetových politikov, ktorí sa naplno venuje kryptomenám. Podľa niektorých odhadov malo jeho portfólio v čase najväčšieho hypu hodnotu 650 miliónov dolárov! A to hovoríme iba o krypte, ktoré ukradol. Kto vie, koľko Bitcoinov za tie roky vyťažil? Pyongyang už dlho vykazuje „známky ťažobnej aktivity!“

Za zmienku stojí aj Kimov nukleárny program, do ktorého ešte donedávna prúdili tri miliardy ročne. Severná Kórea tiež operuje masívny pašerácky kruh, vrámci ktorého do susedných krajín predáva zbrane, drogy a sfalšované peniaze.

Môže vás zaujímať: V USA niekto vyhral $1,5 miliardy v lotérii!!!

Americký prezident Donald Trump Kimovi a jeho Kórei fandí. Na Twitteri ho označil za veľmi schopného človeka, ktorý zo svojej krajiny spraví ekonomickú raketu!

Kim si to vymyslel veľmi dobre. Keďže má vlastný štát a v ňom obyvateľov, o ktorých sa nestará, celý svet mu posiela potravinovú pomoc. A tak si svoje bohatstvo užíva bez toho, aby musel zbytočne míňať peniaze na tých hladných lenivcov.

4. Hassanal Bolkiah – Brunejský sultán

Na štvrtej priečke nájdeme ďalšieho típka, ktorý vlastní medzinárodne uznaný štát. Hassanal mal viac šťastia, ako Kim. Pod jeho krajinou sa totiž nachádza ropa! A to znamená, že má zaistený pravidelný prísun sladkých zelených amerických dolárov.

Ak by ste sa pozreli na Forbes, zistili by ste že jeho odhadovaný majetok dosahuje $20 miliárd. Aby ste sa však dopracovali ku skutočnému číslu mali by ste pridať aspoň jednu nulu. Iba Hassanalova zbierka áut má hodnotu $4 miliardy! Navyše, zisk z predaja ropy ide priamo do sultánovho vrecka! Je hlúposť predpokladať, že tieto peniaze neexistujú.

Čo čítať ďalej?

Moorov zákon žije ďalej! – Tektonické pohyby vo svete výpočtových technológií navždy zmenia informatiku

Zdroj:
ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na