10.03.19 Technická analýza LTC/USD – Zatím dobrý, jsme nad resistancí

Share This Post

Bitcoin se snaží získat podporu úrovně 3900-4000 $, ale stále se mu nedaří ukotvit cenu nad dlouhodobou trend line. Samozřejmě zde existuje dlouhodobý předpoklad, že cena dosáhne oblasti 4600-4800 $. Ale jak jsem již zmínil dříve, pásmo od 3850-4100 $ je velmi komplikovanou oblastí. Pokud se weekly svíce nezatáhne v závěru dne do blízkosti svého open 3789 $, tak snaha dostat cenu nad 3900 $ bude pokračovat i následujícím týdnu. 

Litecoin se zatím drží v úrovni 56 $, což je z pohledu dlouhodobého vývoje dobře, nicméně očekávám 10% korekci. Samozřejmě těch 10 % vidím reálně pouze za předpokladu, že se Bitcoin bude chovat podobně jako tento týden. Pro Litecoin je oblast nad 54 $ silnou podporou, a proto bude dobré, když si trh tuto úroveň udrží.

Daily trend………………… solidně etablovaný UPtrend
Weekly trend………………pomalu oslabující downtrend

Na Litecoinu se vytvořil růstový trendový kanál, který byl tento týden proražen v úrovni 50 $. To je samozřejmě silný signál. Tím to ale nekončí, neboť cena ještě překonala další resistanci v úrovni 52-54 $. Z dlouhodobého pohledu to vypadá, že týden bude zavírat právě nad resistancí.

To bude samozřejmě pro obchodníky další pozitivní signál. Proč tedy očekávám korekci? Právě proto že cena překonala dvě silné úrovně odporu. Očekávaný retracement otestuje sílu překonané resistance, která teď tvoří support. Tento test může trvat krátce, ale není vyloučeno, že tlak medvědů se bude snažit o překonání supportu celý týden.
Každopádně se dá předpokládat, že korekce dosáhne pouze úrovně 50-51 $ a následně se vrátí k růstu. Samozřejmě se cena nesmí propadnout pod tento support, to by pak změnilo celou situaci! Nicméně chci říct, že pokud skutečně cena otestuje pouze oblast 50-51 $ a otočí, pak se pravděpodobně vydá k úrovni 67-72 $.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....