Ethereum 2.0 – Jak dlouho se ještě bude dát těžit na grafických kartách?

Share This Post

Spuštění platformy Ethereum 2.0 se nezadržitelně blíží. Beacon chain začne fungovat již 1. 12. 2020, bude-li splněna podmínka pro minimální počet validátorů. V průběhu příštího roku by měl být přidán sharding a ve fázi 1.5 se Shardem stane i současný 1.0 blockchain.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ethereum 2.0 představuje problém pro mnohé minery, protože tato platforma bude fungovat na zcela jiném systému. Zatímco současná síť dosahuje konsensu pomocí algoritmu proof-of-work a transakce potvrzují těžaři, Ethereum 2.0 žádné ASICy ani grafické karty nepotřebuje.

Validátorům budou bloky přidělovány náhodně. Za správnost potvrzených transakcí se zaručí stakovanými mincemi a ne spálenou energií, jako je tomu u PoW systému. Každý validátor musí stakovat 32 ETH (aktuální cena téměř 320 000 Kč) a mít neustále spuštěný počítač s validator softwarem.


Zajímá vás těžba a s ní spojené příležitosti? Mining je po dlouhé době opět lukrativní byznys a v nejbližších dvou letech se to určitě nezmění. Přihlaste se na náš mining webinář (začíná již za čtyři dny) a získejte informace přímo od profesionálů.

>>> Přihlásit se na webinář <<<


Co budou dělat mineři po přechodu na Ethereum 2.0?

Minimálně ze začátku budou moci nadále nerušeně těžit Ethereum. Jak jsme zmínili, ve fázi 1.5 se z 1.0 blockchainu stane Shard kompatibilní s dalšími PoS Shardy sítě. Očekáváme, že Ethereum Foundation ve fázi 1.5 hard-forkem odpálí difficulty bombu, která postupně způsobí dobu ledovou na tomto chainu.

Obtížnost těžby se bude neustále zvyšovat, až nakonec nikdo nebude schopen vytěžit blok a celý blockchain jednoduše zamrzne. Shard přestane být relevantní a každý, kdo si dosud nestihne přesunout mince na jeden z PoS Shardů, je navždy ztratí.


Jak přesně bude probíhat přechod na Ethereum 2.0? Přečtěte si vše o čtyřech fázích, v nichž Ethereum konečně odemkne svůj maximální potenciál.

(Článek pokračuje pod odkazem)

Ethereum 2.0 již v prosinci – Zde je vše, co potřebujete vědět

Kdy skončí možnost těžit Ethereum pomocí grafických karet či ASIC minerů?

Jak dlouho to bude trvat? Těžko říct. Na internetu najdeme různé odhady, od 1 roku až po čtyři, či dokonce více. Čtyřletý časový limit pro minery dal v sobotu na našem streamu na BitLinku expert na Ethereum Adam Kracík. Roční odhad zas vychází z oficiálního dokumentu Ethereum Foundation, ve kterém se píše, že přechod na Ethereum 2.0 bude dokončen v roce 2021+ (plus znamená, že to může být později – pravděpodobně tedy později).

Zatím tedy mineři nemají velký důvod k panice, ale pomalu ale jistě by se měli připravit na konec tohoto byznysu. Část těžařů se jistě přesune na jiné coiny. Zajímavé může být například konzervativní Ethereum Classic, které zatím žádný přesun na PoS neplánuje.

O Ethereu jsme se s Adamem Kracíkem bavili v druhé polovině tohoto streamu. Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho kanálu BitLink a přidejte se mezi našich 1550 odběratelů.

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.