Mining je opět lukrativní! TOP rady na těžbu malých coinů

Share This Post

Výběr kryptoměny k investici či těžbě dnes již není jen tak. Jen podle platformy coinmarketcap.com totiž k dnešnímu datu existuje více než 7 300 kryptoměn, a to se dá počítat s tím, že tam rozhodně nejsou všechny. Pokud pak o tyto kryptoměny máme zájem, nejjednodušším způsobem, jak je získat, je určitě nákup na burze. Zde se ale u těch nejnovějších kryptoměn setkáváme s nízkou likviditou, což nám může nákup značně znepříjemnit. Proto se nabízí možnost si takové kryptoměny vytěžit. Jak na to?

Proof of Stake a Proof of Work

Zde přichází první důležitá otázka, a to jaký mechanismus konsenzu je v cílené kryptoměně zabudován, tedy jak se kryptoměna těží. To si jednoduše vyhledáte za pár minut čtení informací o daném projektu. Nejznámějšími způsoby jsou pak jasně tzv. PoS a PoW tedy Proof of Stake a Proof of Work.

U kryptoměn využívajících Proof of Stake je bohužel k zisku dalších mincí (a tzv. stakingu) nutné již nějaké vlastnit. Proto si často musíme vyhledat nějakou z méně známých burz, na které je již nová kryptoměna zalistována. Tady radši upozorňujeme, že je opravdu nutné si ověřit bezpečnost i poctivost burzy.

To uděláme tak, že si nejprve zkusíme na burzu vložit malou částku, něco za ni nakoupit a následně kryptoměny vybrat (ideálně na peněženku dané kryptoměny, čímž si ověříme i její funkčnost). Až poté můžeme zkusit vyšší částky. Ani poté ale nemáme úplnou jistotu toho, že burza dovolí výběr většího obnosu, a tak je příhodné podívat se i na recenze.

I v případě poctivosti směnárny pak není jasné, jak vysoké výběry v jeden čas povolí, a to nejen u těch nejmenších coinů. Třeba Grin na BitForexu lze rychle vybrat jen v nižších tisících, např. transakce do 3 000 GRIN proběhnou do 30 minut. Takových výběrů lze ale za den provést jen přibližně 6–8. Pokud ale zkusíme vybrat vyšší množství, řekněme třeba 20 000 mincí, může burze výběr zabrat klidně i déle než 2 dny, kdy riskujeme změnu ceny.

Naopak Proof of Work kryptoměny můžeme získat skrz těžbu kryptoměn ve svém pravém slova smyslu. Pokud je tedy nechceme nakoupit na burze, musíme si pořídit hardware, který potřebuje elektrickou energii. Tady ale pozor, protože ani to nemusí stačit. U spousty nových projektů je nutné těžbu poměrně složitě nastavit, v závislosti na novosti a unikátnosti daného algoritmu. Těžbu pak můžeme provádět zejména dvěma způsoby.

Chceš těžit ziskově? Vytvoř si mining laboratoř! Poradíme ti, jak na to

Jak nakoupit hardware na mining aby byl ziskový?

Tento způsob asi nepřekvapí nikoho z Vás, kdy se zkrátka jedná o klasickou těžbu tak, jak ji známe. Potřebujete si k tomu tedy pořídit hardware, tedy počítačovou sestavu s grafickými kartami či specializované těžařské stroje. Co musí taková sestava obsahovat?

Určitě se neobejdete bez procesoru (na kterém v mnoha případech doporučujeme nešetřit), základní desku, RAM, zdroj (dostatečný vzhledem k hardwaru!), HDD/USD a rámeček pro umístění komponent a grafických karet s risery. Pokud zvolíte těžbu na grafických kartách, což je v případě nových kryptoměn nejobvyklejší, můžete se inspirovat tím, jaké karty jsou v současnosti oblíbené.

Z nich nám přijdou rozhodně zajímavé AMD RX5700XT a nová nVidia 3080. Všechny komponenty navíc musí být kompatibilní komponenty. Problémem může být např. nedostatečný počet PCIe slotů na základní desce a další. A používat redukce není často úplně ideální.

Po složení tzv. těžebního rigu stačí váš stroj zapnout, vybrat si a nainstalovat operační systém jako třeba Windows, Hive OS, SimpleMining a další a pustit těžbu. Pokud ale zvolíte nějakou z nových kryptoměn, nastavení těžby bývá často výrazně technicky náročnější. Proto určitě doporučujeme napsat přímo vývojářům a komunitě dané kryptoměny, kteří vám rádi poradí. To můžete udělat např. pomocí platforem Slack a Discord.

S miningem ti rádi pomůžeme na našem webináři. Je zdarma, tak se registruj a nenech si to ujít! Registrace ti nebude trvat ani minutu

>>>Zaregistrovat se<<<

miningBez hardwaru to jde taky! Cloud mining šetří čas

Dnes je již poměrně rozvinutý trh s těžebním výkonem, na kterém se dá výkon na určitou dobu poměrně jednoduše pronajmout, samozřejmě ale za poplatek. Poté si přímo u pronajímatele výkonu vyberete, jakou chcete těžit kryptoměnu. Jednou z nejznámějších platforem tohoto typu je NiceHash, jehož ovládání je velice jednoduché.

Zkrátka provedete registraci, vložíte kryptoměny určené k placení výkonu, vyberete kryptoměnu (algoritmus) a pool, kterému chcete svůj výkon propůjčit. A máte hotovo, právě jste začali těžit!

 

Pokud vás lákají nové kryptoměny, určitě si dejte pozor na to, ať správně zhodnotíte riziko. Zpravidla totiž bývá investice do méně známé kryptoměny riskantnější, než do některého z již zajetých gigantů. Proto si určitě před každým nákupem či spuštěním těžby udělejte poctivou analýzu daného projektu, třeba alespoň s využitím “googlení“.

Rozhodně zajímavé je i napsat přímo vývojářům a zjistit, jaké plány s danou mincí mají. Investice do nové kryptoměny bez toho, abychom ji poctivě zanalyzovali, je pouhým gamblingem!

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Michal Bezvoda
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Spolumajitel a technický ředitel 10x laboratory s.r.o.

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...