Pro fanoušky firmy Ripple a jejich tokenu XRP tu máme další skvělou zprávu. Nemusejí se bát, že by za měsíc neměli kde nakoupit či prodávat. Našla se totiž burza, která rozhodně nebude delistovat XRP a počká si až na rozhodnutí soudu. Uphold nedávno potvrdil, že zatím neplánuje odstranit XRP ze své obchodní či platební platformy a počká si až na rozhodnutí soudu.
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Vše, co potřebujete vědět o žalobě SEC na Ripple – Za kolik se vyplatí nakupovat?
Ripple má problémy a hodnota XRP prudce klesá
Pro připomenutí, Ripple nyní čelí žalobě od SEC za prodej neregistrovaných cenných papírů. Podobným způsobem SEC v minulosti stopnula například prodej kryptoměny Gram od sociální sítě Telegram nebo LIBRA od Facebooku. SEC je tak silným nástrojem v rukou americké vlády na ochranu jejich peněžního monopolu.
Ripple samozřejmě tvrdí, že XRP není cenný papír, ale klasická kryptoměna jako Bitcoin či Ethereum. Nyní to ale musí dokázat před soudem, což rozhodně nebude jednoduché. XRP krátce po obžalobě ztratil dvě třetiny ceny a z 60 centů padl na současných ~ 20. Token XRP už ze svých amerických platforem preventivně odstranila většina směnáren včetně Coinbase, Binance US či Bitstampu.
Komunita okolo XRP navíc zorganizovala petici, kterou již podepsalo téměř 30 000 občanů USA. Pokud dosáhne 100 000 podpisů, Bílý dům se bude muset oficiálně vyjádřit k žalobě na Ripple.
Mohlo by vás také zajímat:
Nová naděje pro XRP? Komunita chce peticí donutit Bílý dům, aby zasáhl