Greenpeace nebude přijímat dary v BTC – Jaký je důvod?

Share This Post

Organizace Greenpeace již nadále není schopna přijímat dary v podobě Bitcoinů. Reaguje tak na problémy spojené s klimatickou krizí. Jednání OSN COP26 přineslo tento rok mnoho zajímavých poznatků v oblasti řešení klimatických změn, které uveřejnil deník Financial Times.

Dary v Bitcoinech jsou již minulostí

Ve zprávě se uvádí, že organizace a skupiny, které tvrdě bojují za řešení v oblasti klimatu, si stále více uvědomují problémy spojené s „Proof-of-Work“. Nejznámější eko Greenpeace vytvořila v roce 2014 zařízení, které sloužilo jako nástroj pro přijímání darů v BTC. Tomu je ovšem konec. Odpovědi, které byly poskytnuty novinářům, však naznačují, že zařízení bylo využíváno jen velmi sporadicky.

„Když jsme začali evidovat množství energie potřebné pro provoz Bitcoinu, už jsme nemohli dál pokračovat.“

Jak již bylo vícekrát zmíněno, energetická problematika se dostala do povědomí širší veřejnosti zejména po vyjádřeních šéfa Tesly Elona Muska. Ten před nedávnem oznámil, že společnost Tesla již nadále nebude přijímat BTC jako formu platidla za elektromobily. Tento počin ale nemůžeme považovat za zásadní při vlivu na vývoj Bitcoinu.

Mohlo by vás také zajímat: Způsobil Elon Musk pád Bitcoinu? Tesla pozastavuje možnost platby v BTC!

Společnost se již déle obává vysoké spotřeby této kryptoměny, a proto se stále více objevují názory, že je třeba udělat rázný krok.

Opatření, která zavedla Evropská unie, zahrnují zejména snahu o přesun kapitálu do aktiv s udržitelným rozvojem. Světové vlády se snaží vyhnout různým negativním ekonomickým a klimatickým vlivům. Naopak největší správci aktiv mají tendenci tlačit eko agendu do popředí, aby maximalizovali své zisky.

Náročná a neekologická těžba

Ve světě financí se stále více objevují zprávy, které považují kryptoměny „Proof-of-work“ za „špinavý byznys“. Před nedávnem byl zveřejněn přehled finanční stability Evropské centrální banky. Za zmínku stojí zejména zpráva o uhlíkové stopě krypto aktiv. Jen pro srovnání, italská centrální banka disponující systémem okamžitého zúčtování plateb (TIPS) uvedla, že první systém měl už v roce 2019 40 000krát menší uhlíkovou stopu než Bitcoin.

Těžba kryptoměn prostřednictvím vodní energie a jiných přírodních zdrojů nemusí mít výrazný negativní vliv na klimatická rizika. V tomto se shodují někteří analytici. Více než 70% těžby BTC se využívá prostřednictvím ekologické energie. Přesto jsou však obnovitelné zdroje při těžbě Bitcoinů pod úrovní 40%.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 3 eko coiny, které může Tesla podpořit namísto Bitcoinu

Zítra Bitcoin čeká důležitá událost dominovaná medvědím sentimentem

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...