Zítra Bitcoin čeká důležitá událost dominovaná medvědím sentimentem

Share This Post

Bitcoin včera na chvíli překonal hladinu 40 000 dolarů, nicméně nakonec se odrazil od rezistentního pásma, a aktuálně se pohybuje po klesající trendové linii. Tento pátek (28. 5.) jej čeká důležitá událost, která většinou do trhu přináší volatilitu. Na derivátových platformách expirují opce v celkové hodnotě 585 milionů dolarů a poprvé po dlouhých měsících budou mít při této expiraci převahu medvědi.

Bitcoin po dosažení historického maxima
Korekce Bitcoinu po dosažení historického maxima

Zajímají vás kryptoměny? Přečtěte si nejnovější technickou analýzu od našeho ekonoma Jaroslava: Bitcoin útočí na 42 000 USD – Medvědi to ale neusnadňují

Na derivátových burzách nyní převládají (put) prodejní kontrakty

Na první pohled jsou derivátové trhy nakloněny býkům. Open interest „call“ (nákupních) kontraktů dosahuje 2,1 miliardy, což je o třetinu více než objem otevřených „put“ (prodejních) pozic. Bitcoin však v květnu klesl o dobrých 33%, velká část „call“ (nákupních) kontraktů je tedy bezcenná. I kdyby se stal zázrak a Bitcoin by dnes vystřelil nahoru, pravděpodobně nepřekoná hladinu 46 000 USD. Všechny kontrakty s právem nakupovat na této a vyšší ceně tedy můžeme zanedbat.

Medvědi mají v této expiraci významnou převahu a je velmi pravděpodobné, že nadále budou vyvíjet tlak na trh, aby ještě zvětšili své zisky.

Struktura derivátového trhu
Struktura derivátového trhu BTC

Na burzách s BTC opcemi je nyní podstatně více „put“ prodejních kontraktů. Misky vah se přetočily na stranu medvědů po minulotýdenní expiraci. Cena Bitcoinu od té doby sice klesla, ale už se dostává zpět na hodnotu z minulého pátku. Je tedy možné, že put-to-call poměr se tento týden nezmění.

I vy můžeme obchodovat opce kryté kryptoměnami. Výhodou těchto kontraktů je možnost nakupovat a prodávat s vysokou pákou. I když, ve světě kryptoměn se většinou páka nevyplatí. Deriváty doporučujeme obchodovat na burze Binance, která je ověřená, kvalitní a nabízí vysokou likviditu.

Vytvořte si účet na Binance přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na poplatky při obchodování.

Mohlo by vás také zajímat: Zlato po pádu Bitcoinu na 4měsíčním maximu! Instituce už Bitcoinu nevěří

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...