Spoluzakladatel sítě Ethereum označuje Solanu za „neudržitelnou“ Proč?

Share This Post

Spoluzakladatel sítě Ethereum přišel s velmi zajímavým prohlášením o hlavním konkurentovi ETH. Konkrétně se vyjádřil na adresu blockchainu Solana, který nazval „neudržitelným“. Jak to myslel?

Spoluzakladatel sítě Ethereum útočí na Solanu

Joseph Lubin je jeden ze spoluzakladatelů druhé nejsilnější kryptoměnové sítě ETH. Ve svém nejnovějším prohlášení dosti ostře zpochybnil životaschopnost konkurenčních projektů, které neustále dostávají různé kapitálové injekce.

Jedním z hlavních konkurentů Etherea je blockchain Solana. A právě ten se dostal pod kritiku Lubina. Ten pro Financial Times uvedl, že Solana vyplácí uživatelům, kteří potvrzují transakce v síti, nepřiměřené odměny v poměru k příjmům z transakcí. Obává se, že tento model je z dlouhodobého hlediska neudržitelný.

„To, co dělají, je přirozené. Všechny projekty v našem ekosystému to v podstatě předstírají až do momentu, než zaniknou.“

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů. Návod jak koupit a obchodovat kryptoměny najdeš v tomto článku.

Přečti si také: TOP 3 kryptoměny s potenciálem, které se nyní vyplatí koupit

Lubin není jediným kritikem Solany, který tvrdí, že ve snaze o vyšší efektivitu ohrožují bezpečnost sítě. A ta má být hlavním trumfem Solany v boji s ETH. Jsou totiž schopni obětovat určitý stupeň decentralizace, která je kritickým pilířem blockchainů. To ovšem zároveň zvyšuje náchylnost sítě k výpadkům.

Solana se brání

Síť se vůči Lubinovým prohlášením logicky brání. V jejich podání celkový pohled na příjmy nepředpovídá dlouhodobou výkonnost ekonomického modelu.

Lubinovy ​​připomínky přicházejí v době zvýšených kapitálových investic do efektivnějších alternativ Etherea. Jde tedy zejména o  SolanuAvalanche a Near Protocol. Avšak Ethereum je stále víceméně neohroženým králem sektoru DeFi, protože většina tohoto odvětví stále jde na ETH.

Mohlo by tě zajímat – Porovnání zlata, indexů a Bitcoinu od vypuknutí války na Ukrajině – co se nyní vyplatí koupit?

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...