Edward Snowden: Kryptoměny jsou pro vlády hrozba

Share This Post

Edward Snowden „whistleblower“ (česky informátor), který do dnešního dne žije v azylu v ruském hlavním městě Moskva, přišel s novým vyjádřením. Snowden si myslí, že kryptoměny jsou pro vlády „vyvíjející se hrozba“. O svůj názor se podělil v rozsáhlém rozhovoru s Martou Belcherovou.

Edward Snowden kritizuje nadvládu

„Myslím si, že vlády po celém světě vnímají kryptoměny jako vyvíjející se hrozbu pro tradiční nástroje, na které si zvykli. Momentálně regulují a kontrolují životy občanů, a také soukromé obchody,“ řekl Snowden.

Mohlo by tě zajímat: TOP 3 scénáře absolutního dna Bitcoinu – na těchto cenách se vyplatí nakupovat

„Zamyslíte se nad tím, jak neuvěřitelně funguje finanční síť Spojených států. Mají k dispozici například všechna opatření proti praní špinavých peněz či přístup k identitě svých zákazníků. Proto je pro mě těžké uvěřit, že od té doby, co mají technickou kapacitu velmi jednoduše získat sériové číslo každé dolarové bankovky, která jim projde rukama, že by nedokázali kontrolovat každý pohyb lidí.“

Snowden také nevěří, že „cash“ je ještě anonymní.

„Myslíme si, že hotovost je anonymní, ale zdědili jsme ji z doby, kdy jí ještě byla. Ty časy jsou dávno pryč. Bitcoin má například veřejnou účetní knihu. Co se amerického dolaru týče, jakmile vstoupí do bankovního systému, existuje určitá soukromá účetní kniha, která je k dispozici jen lidem, kteří mají nad vším dohled.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.  

„Whistleblower“ je pro anonymitu a soukromí

Snowden je také kritický nejen vůči samotnému Bitcoinu, ale také k tomu, jak se s ním zachází.

Na loňském Ethereal Summitu Snowden řekl, že BTC se musí stát „co nejvíce soukromým“. Podle Snowdena BTC čelí snahám vládních orgánů zakročit proti kryptoměnám včetně kryptoměn zaměřených na anonymitu, jako je například oblíbené Monero.

Dále tvrdí, že druhá největší kryptoměna Ethereum trpí stejným problémem soukromí. Na bitcoinovém blockchainu „se sbírají lidé na řetězovou analýzu a kdoví co ještě“. Přesto Snowden označil blockchain za jakési „rovnoměrné pole“ a řekl, že žádná z jeho kritiky anonymity mu nebrání vnímat sílu kryptoměn a decentralizované technologie.

Minimálně jedna vláda vidí krypto-průmysl jako „vyvíjející se hrozbu.“ Podle Snowdena jde bezpodmínečně o Spojené státy americké.

Čti dál: Spoluzakladatel sítě Ethereum označuje Solanu za „neudržitelnou“ – Proč?

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...