Přichází konec impéria? Americký miliardář Carl Icahn: USA čeká pád a recese!

Share This Post

Americký miliardář Carl Icahn a zakladatel Icahn Enterprises předpovídá, že americká ekonomika podle všeho směřuje do recese. Investor a byznysmen varoval před řadou problémů, které v USA mohou nejbližší dobu očekávat.

Carl Icahn to nevidí růžově

Investor a miliardář Carl Icahn v úterý v rozhovoru pro televizní stanici CNBC řekl, že americkou ekonomiku a zemi v nejbližší době podle všeho čeká recese, nebo dokonce něco mnohem horšího. Carl Icahn je zakladatelem Icahn Enterprises, veřejné společnosti a diverzifikované konglomerátní holdingové společnosti se sídlem v New Yorku.

Mohlo by tě zajímat: Larry Fink, miliardář a ředitel giganta BlackRock: Globální přijetí kryptoměn je neodvratné!

Co tedy řekl tento úspěšný investor?

„Rostoucí inflace je hlavní hrozbou pro ekonomiku. Myslím si, že existuje velká šance, že může přijít silná recese, nebo něco ještě mnohem horšího.“

Icahn dále vysvětlil, že na základě svých dlouholetých zkušeností člověk pochopí, že vedení různých institucí a společností odvádí špatnou práci a že systém potřebuje obnovu. Poznamenal také, že momentálně mají Spojené státy americké problémy s dodavatelským řetězcem, protože americké společnosti jsou velmi špatně řízeny.

„V současné korporátní Americe neexistuje žádná kolektivní zodpovědnost. Existuje několik skvělých společností s velmi dobrými generálními řediteli. Mnohem víc je ale takových, kteří nesplňují svůj úkol.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování. 

S USA to už nevypadá nejlépe

Investora se zeptali, jestli věří, že dojde k pozitivnějšímu scénáři. „Opravdu nevím, jestli to FED dokáže zajistit nebo ne. Nicméně si myslím, že máme před sebou velmi mnoho problémů. Bude to mít velmi závažné dopady. Inflace je hrozná věc, když se rozjede, těžko a dlouho se zastavuje. Toho džina nemůžete dostat zpátky do láhve tak snadno. Viděli jsme to v 70. letech, co se stalo.“

Svůj názor investor uzavírá takto:

„Za posledních 20 nebo 30 let k nám přichází levné zboží z dalekého východu. Například z Číny, nebo dokonce i z Ruska. Myslím, že ty dny jsou už pryč. K tomu všemu zde ještě máme válku. Tato nepříjemná situace přidává další problémy,“ poznamenal miliardář.

Čti dál: Generální ředitel Binance: Ještě není pozdě, kryptoměnový průmysl je stále na začátku!

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.