Kryptopodvodníci na Tinderi určite vedia, ako zaťahať za tie správne emocionálne struny, aby vám otvorili peňaženky s kryptomenami. Na svoje zacielenie na nezadaných v slávnej zoznamovacej aplikácii používajú citovú manipuláciu a sladké ničnerobenie a deň odo dňa sú v tom stále lepšie.
Kryptopodvodníci zaplavujú Tinder
Kryptopodvodníci nie sú v súvislosti so sociálnymi médiami ničím novým. Nové podvody však rastú ako huby po daždi každú milisekundu. Tentokrát sa podvodníci a podvodníčky snažia, aby ste sa cez Tinder zamilovali až po uši.
Sociálne médiá sú pre hackerov živnou pôdou a na Tinderi inscenujú milostné návnady. V podstate by svoje obete presvedčili, aby si stiahli tieto falošné podvodné šifrovacie aplikácie, ktoré im umožnia dostať sa do ich peňaženiek. Lákajú zamilovaných jedincov na mačku, aby im zverili svoje kryptopeňaženky.
CryptoRoms
Kybernetickí kriminalisti z Bulharska nazývajú týchto novodobých milostných krypto podvodníkov “CryptoRoms”.
Podvodníci svoje obete láskou a zvádzaním manipulujú, aby previedli svoje tokeny do podivných aplikácií tretích strán a potom sa ich zbavili.
Nižšie sú uvedené rôzne spôsoby, akými kryptopodvodníci Tinderu operujú:
Overovanie Tinderu. Podvodník presvedčí svoje obete, aby si overili svoje profily v konkrétnej aplikácii. Podvodníci potom pošlú odkaz, ktorý sa tvári ako overenie Tinderu. Po kliknutí na odkaz však budete presmerovaní na webovú stránku tretej strany, kde zadáte osobné údaje, ako sú meno, e-mail, dátum narodenia a číslo kreditnej karty.
Catfishing. Veľa podvodníkov by si na Tinderi vytvorilo falošné profily ako ženy (aj keď sú v skutočnosti muži). Svoje obete by lákali a priťahovali nadväzovaním citových vzťahov a výmenou za ich kryptopeňaženky alebo informácie by im dokonca ponúkali nahé fotografie alebo videá.
Podvedenie kvôli láske
Cyber Forensics informoval o nedávnom podvode na Tinderi, do ktorého bol zapojený Mike zo Spojených štátov, ktorý bol podvedený o sumu v kryptomenách v celkovej výške 277 000 dolárov.
Podvodnica Jenny pochádza z Malajzie a obeť si myslela, že ide o vážny romantický vzťah a že ho naozaj miluje. Ukázalo sa, že Jenny išlo iba o jeho kryptofondy.
Timothy Benson zo spoločnosti Bitcoin Recovery Company hovorí, že je zrejmé, ako kryptopodvodníci z Tinderu používajú emocionálnu manipulatívnu taktiku, aby získali prístup k osobným a finančným informáciám svojej obete, napríklad k súkromným kľúčom k ich kryptopeňaženkám. Keď majú tieto informácie v rukách, je ľahšie sa do digitálnych peňaženiek ich obetí vlámať.
Ako sa vyhnúť podvodom na Tinderi
- Nikdy neoznamujte súkromné alebo finančné informácie, aj keď ste „zamilovaní“.
- Skôr ako začnete komunikovať alebo im zveríte akékoľvek informácie, preskúmajte profily.
- Prerušte konverzáciu, akonáhle sa osoba začne pýtať na akékoľvek súkromné alebo finančné informácie.
- Zaznamenávajte si informácie o podvodníkoch v e-mailoch, telefónnych číslach alebo na fotografiách.
- Podvodníka okamžite nahláste na Tinder a policajným orgánom.
Záver
Láska má svoje riziká, ale nemusíte v mene lásky prísť o všetky svoje peniaze alebo kryptofondy. Existujú agentúry, ktoré sa špecializujú na ukradnuté kryptomeny, ale nie je zaručené, že ich všetky získate späť. Preto je najlepšie nikomu svoje informácie neoznamovať.
Zdroj: bitcoinist.com