Nastávají temné časy pro dogecoin, dalších 40 000 držitelů opouští meme coin

Share This Post

Dogecoin se stal nejúspěšnějším meme coinem své doby. V posledních měsících však došlo k výraznému poklesu důvěry v meme coiny, což vedlo k tomu, že se velký počet investorů stáhl z aktiva. Zdá se však, že to nejhorší pro dogecoin ještě neskončilo, protože další desítky tisíc investorů se chystá odejít a malují pro kryptoměnu spíše ponurou budoucnost, zejména v krátkodobém horizontu.

40 000 držitelů odchází od dogecoinu

Dogecoin za poslední rok ztrácel půdu pod nohama, pokud jde o jeho cenu. Investoři proto hromadně opouštějí meme coiny. Poslední várka tohoto odlivu sestávala ze 40 000 držitelů DOGE.

Stalo se tak během deseti dnů po zprávě, že Dogecoin ztratil více než 700 000 investorů. Je to přímý důsledek neustále klesající ceny bez konce nebo odkladu v nedohlednu. Poté, co minulý rok dosáhl token svého historického maxima na ceně 0,7 dolaru, což čemuž pomohl miliardář Elon Musk, se meme coinu nepodařilo udržet své zisky. To vedlo ke ztrátě více než 70 % svého historického maxima v průběhu roku.

Ztráty DOGE 40K držáků | Zdroj: IntoTheBlock
Ztráty DOGE 40K držáků | Zdroj: IntoTheBlock

Dogecoin v době svého vrcholu drželo téměř 4 miliony aktivních držitelů, což je nejvíce ze všech meme coinů. Ale jak ceny klesly na úroveň 0,1 dolaru, investoři zjistili, že nejlepší bude opustit loď.

Předpokládá se, že v nadcházejících týdnech opustí meme coin ještě více investorů. Indikátory totiž ukazují, že DOGE může nadále klesat v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Investoři proto odejdou hledat výnosnější tokeny.

DOGE nevypadá dobře

Cena dogecoinu prudce vzrostla po zprávě o udělení povolení Elonu Muskovi ke koupi giganta sociálních sítí Twitteru. Většinou toto oživení pramenilo ze skutečnosti, že Musk je zaníceným zastáncem dogecoinu a investoři věří, že miliardář bude dále prosazovat agendu dogecoinu na Twitteru.

DOGE se nadále obchoduje kolem 0,13 USD | Zdroj: DOGEUSD na TradingView.com
DOGE se nadále obchoduje kolem 0,13 USD | Zdroj: DOGEUSD na TradingView.com

Jak však čas plynul a humbuk z Muskovy nabídky na Twitteru utichl, dogecoin se vrátil ke svému obvyklému trendu nižších maxim a nižších minim.

V současné době se meme coin obchoduje za 0,133 USD, což je údaj pod 100denním klouzavým průměrem. Indikátory pro digitální aktiva ukazují na silný prodejní tlak mezi investory, který následně vyvolá další poklesy. Jeho další bod odporu leží na 0,136 USD, zatímco nejlepší support existuje na 0,124 USD.

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...