Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

Share This Post

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa tak niekoľko dní po tom, čo prvýkrát od začiatku minulého roka prekonal hranicu 40 000 dolárov. Tí, čo sa na bitcoin pozerali skepticky, ho teraz znova pozorujú.

Graf páru BTC/USD.
Graf páru BTC/USD. Zdroj: tradingview.com

Bitcoin rally

Zhruba pred dvoma rokmi dosiahli ceny kryptomien svojho vrcholu. Bitcoin (BTC) sa takmer dostal na 70 000 dolárov. Potom sa situácia zhoršila, potom opäť a nakoniec prišiel posledný výrazný prepad. BTC sa po výbuchu FTX prepadol k 15 000 dolárom.

Pravdepodobne si na túto udalosť spomínate. Počas roka 2023 sa ceny dokázali odraziť odo dna, ale boli to pocitovo ťažko vydobyté zisky – po rally rýchlo nasledovali neúspechy. V polovici októbra sa bitcoin pohyboval okolo 27 000 dolárov.

A potom sa trh vznietil, poháňaný optimizmom spojeným s Bitcoin ETF a klesajúcimi úrokovými sadzbamiNajväčšia kryptomena sveta sa na Coinbase len krátko dotkla 45 000 dolárov. Až pred niekoľkými dňami sa mu podarilo prekonať hranicu 40 000 dolárov, čo je úroveň, ktorá bola naposledy zaznamenaná na začiatku roka 2022.

Ocenenie bitcoinu od roku 2021.
Ocenenie bitcoinu od roku 2021. Zdroj: tradingview.com

V širšej verejnosti začíname opäť pozorovať záujem o bitcoin. Mainstreamové médiá o ňom píšu. Otázkou je, ako dlho to vydrží? Chystá sa bitcoin opäť priblížiť k mainstreamu?

Zdá sa, že FOMO (poznáte to, „strach z premeškania udalosti”) možno zmiešaný s dávkou YOLO („žiješ len raz”) je späť.

Wall Street prichádza na kryptomeny

Ako sa veci dostali do takého stavu nadšenia, nie je vôbec ťažké pochopiť. Je to naozaj veľká vec, že ťažké váhy Wall Street BlackRock, Fidelity a Franklin Templeton sa snažia uviesť svoje spotové Bitcoin ETF na trh v USA.

Bitcoin ETF by mal mať možnosť kúpiť každý, kto má obyčajný maklérsky účet. Samozrejme len v prípade, že ich schvália regulačné orgány. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že rozhodnutie o schválení bude pravdepodobne už čoskoro. To, že si bežný používateľ nakúpi Bitcoin ETF, je pre bežnú populáciu oveľa jednoduchšie a pravdepodobne aj reálnejšie ako zriadenie účtu v Coinbase. Alebo, nedaj bože, zisťovanie, ako funguje decentralizovaná burza alebo MetaMask.

Zdá sa teda, že predajná a marketingová sila spoločností BlackRock, Fidelity a Franklin Templeton je pripravená stáť za Bitcoin ETF. Nie je nijako bláznivé myslieť si, že to do celého trhu s kryptomenami prinesie veľký kapitál. Je otázkou, či to vytvorí udržateľnú rally.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroj: coindesk.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...