Cardano dosiahlo trojmesačné maximum a vyšplhalo sa nad 0,50 USD napriek medvedím metrikám

Share This Post

Cena Cardana v piatok vzrástla na 0,57 USD a dosiahla tak trojmesačné maximum. Takmer 80 % adries peňaženiek Cardano je v súčasnej dobe ziskových, čo pripravuje ADA na odpredaj. Drobní investori do Cardana hromadia tokeny ADA, zatiaľ čo veľkí investori do peňaženiek svoje podiely rozdeľujú.

Graf páru ADA/USD.
Graf páru ADA/USD. Zdroj: tradingview.com

Cena Cardana sa po trojmesačnom čakaní držiteľov ADA vyšplhala na 0,57 USD. Token alternatívy Etherea rástol spolu s ďalšími poprednými kryptomenami. Rast ceny Cardana je sprevádzaný rozdelením podielov v peňaženkách veľrýb.

Cena Cardana dosiahla najvyššiu úroveň za posledné tri mesiace

Cena kryptomeny sa vyšplhala z 0,38 USD 1. decembra na 0,57 USD v piatok, čo predstavuje nárast o necelých 60 %. Pri súčasnej cenovej úrovni 0,57 dolára sedí podľa údajov IntoTheBlock takmer 80 % adries peňaženiek Cardana na nerealizovaných ziskoch.

Cene ADA hrozí korekcia, ak by vyššie spomínané peňaženkové adresy realizovali svoje zisky. A to preto, lebo by to zvýšilo predajný tlak na aktívum.

Cardano dosiahlo trojmesačné maximum a vyšplhalo sa nad 0,50 USD napriek medvedím metrikámAdresy, na ktorých sú alokované tokeny ADA. Zdroj: intotheblock.com

On-chain metriky vykresľujú medvedí pohľad

Veľkí investori držiaci tokeny ADA distribuovali svoje podiely od 24. septembra. Zatiaľ čo maloobchodní investori držiaci 1000 až 1 milión ADA tokenov sústavne akumulovali. Podľa údajov spoločnosti Santiment to znamená distribúciu zo strany veľkých peňaženiek a akumuláciu zo strany maloobchodníkov.

Zvyčajne je cena pri výbere ziskov veľkými hráčmi sprevádzaná prepadom. Avšak v tomto prípade cena ADA napriek aktuálnej situácii vzrástla.

Cardano dosiahlo trojmesačné maximum a vyšplhalo sa nad 0,50 USD napriek medvedím metrikámPeňaženky držané veľrybami a maloobchodníkmi. Zdroj: santiment.com

Pomer trhovej hodnoty k realizovanej hodnote (MVRV) za 30-dňové obdobie je 19,59 %. To je podľa údajov spoločnosti Santiment najvyššia hodnota za posledné tri mesiace. To je pre ADA pravdepodobne signál, pretože držitelia, ktorí Cardano získali v posledných 30 dňoch, sedia na nerealizovaných ziskoch.

Cardano dosiahlo trojmesačné maximum a vyšplhalo sa nad 0,50 USD napriek medvedím metrikámCardano MVRV (30 dní) Zdroj: santiment.com

V čase písania tohto článku sa cena Cardana obchoduje nad úrovňou 0,59 USD po tom, čo držiteľom ADA priniesla takmer 40 % týždenné zisky.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: fxstreet.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...