Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!

Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Že dojde k spíše významnému propadu hrubého domácího produktu za minulý kvartál, bylo asi vcelku jasné. Avšak, že dojde až k takovému ohromnému dropu, to asi nikdo nečekal. Naopak se zdálo, že to ve finále tak špatné nebude a proto jsem dost překvapený, že nová data ze Spojených států a Německa jsou tak strašlivá.

Propad výstupu ekonomiky v USA

kvartál, Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!, TRADING11

Je to až neuvěřitelné, ale je to tak – výstup americké ekonomiky se propadl o téměř 33 %, a to pouze za jeden kvartál. Dovolil bych si tvrdit, že tento pokles je vůbec největší drop v moderní historii. Bohužel nejstarší data jsou na tradingeconomics z 50. let. Ovšem pokud se nepletu, během Velké deprese v roce 1929 byl ten propad výstupu ještě o něco větší (Edit: Tak nebyl, tohle je v historii největší propad HDP ve Spojených státech).

Máme i data ohledně německé ekonomiky, zde je kontrakce o nějakých 10,1 %. Je to sice mnohem méně, ale myslím si, že Německo bude mít mnohem větší problém se s tím vypořádat. Na rozdíl od amerických indexů, tak ty evropské už zareagovaly vcelku strmým propadem.

DAX, Europe 50, Nasdaq a S&P 500

kvartál, Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!, TRADING11

Americké trhy jsou holt tak hrozně nahajpované, že investorům bude chvíli trvat, než si uvědomí, že tam jejich kapitál není zrovna v bezpečí. Jakmile to očekávání bude spíše negativní, odstartuje to solidní lavinu výprodejů. Otázkou je, kdy to nastane.

Každopádně časem to postihne samozřejmě i nás a ucítíme to na vlastní kůži. Někdo může namítat, že to byla jednorázová záležitost kvůli koronaviru, ale nebuďte naivní. Z takového propadu HDP nebude těžké se vzpamatovat, i když to mohlo být jednorázové.

To my hlavně zatím ještě nevíme, více nám řeknou data za třetí kvartál… Kvůli těm nejrůznějším restrikcím to bylo skutečně „uměle“ vyvolané. Tudíž moc nepočítám s tím, že data za třetí kvartál budou tak hrozivá. Avšak „dobrá“ nebudou zcela jistě.

Závěr

Co vzejde z takové kontrakce hrubého domácího produktu? Data ukazují, že oběh peněz stabilně klesá, takže investoři mají čím dál více tendenci ukládat si svůj kapitál do „polštáře“. To je taky ten důvod, proč Fed pumpuje takové objemy „natisknutých“ peněz do ekonomiky a i přesto je inflace nízká (schytává to ale směnný kurz).

kvartál, Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!, TRADING11
Zdroj dat: fred.org

Nicméně, otázkou je, jak dlouho to takhle budou moci držet. Je zřejmé, že máme na akciovém trhu nafouknutou bublinu, která může každou chvíli prasknout. Abych ale odpověděl na tu položenou otázku – do nového roku můžeme vstupovat s vědomím, že tu máme dost hlubokou hospodářskou krizi.

A když říkám krizi, tak to myslím doslova. Ta recese, která k nám přišla ze zámoří, může být v kontrastu s tímhle hodně slabý čajíček. Mějte ale na paměti, že nechci ve svých čtenářích zbytečně vyvolávat jakýsi pocit strachu a paniky – ten vám moc nepomůže.

Je to opravdu velmi špatné. A myslím si, že všichni ti, kdo začali tento rok s jakýmkoliv byznysem, budou nuceni skončit a že dost lidí přijde o práci. 

Co číst dále?

Analýza Bitcoinu – Kde lze očekávat vrchol aktuální rally?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.