Analýza Bitcoinu – Kde lze očekávat vrchol aktuální rally?

Share This Post

Po týdnu jsem si pro vás připravil další analýzu na trh s Bitcoinem (BTC) a asi není úplně nutné zdůrazňovat, že se toho za ten týden odehrálo opravdu hodně. Trh se dokázal solidně vyhajpovat, což jsme tu několik měsíců prostě neměli. Osobně ani nevidím problém v tom, aby expanze nepokračovala výš.

Je pravda, že je to solidně přepumpované už i na denních časových rámcích, ale to není během FOMO vůbec spolehlivý indikátor pro obrat. Ona úplně stačí korekce v podobě stranového nebo malého poklesu a můžeme zase nahoru. Ty davy lidí vůbec nezajímá, že jsou nějaké indikátory vyšponované. Tím ale neříkám, že to máte ignorovat. Jen je potřeba si uvědomovat souvislosti.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

V minulé analýze jsme měli čerstvě po breakoutu z toho klesajícího kanálu/symetrického trianglu. Na tomhle konkrétním grafu to nejde tak dobře vidět, tak se pro lepší přehlednost podívejte na grafy v předešlé analýze. Z počátku byl postup kurzu dost střídmý v rámci toho úzkého rostoucího kanálu. Na S/R úrovni 9 401 USD dokonce došlo k znatelnému zavrávorání.

Ovšem nakupující to neodradilo, takže pokračovali ve svém nákupním tlaku, díky čemuž úroveň 9 401 USD padla. Tento průraz byl rozhodně jeden z významných dílčích úspěchů. Kurz následně pokračoval ve střídmé expanzi až k S/R levelu 9 727 USD. Jakmile tahle hranice padla, nákupní tlak se masivně zvedl.

Nakupující to očividně brali jako jasný signál pro nákup a vyplatilo se. Největší oříšek bylo rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD, kde v minulosti postup selhal. Tudíž tu skutečně můžeme zpozorovat, že tu jistá „obrana“ ze strany medvědů byla. Jsem přesvědčený, že tu dost shortařů zařvalo.

Extrémní volatilita

Jakmile ale padla horní hranice toho rezistenčního pásma, tak se cesta na 12 000 USD v podstatě rozevřela dokořán. Cena se prozatím vyšplhala na 11 420 USD, kde máme nepěkné zamítnutí postupu. Ovšem při propadu býci začali úroveň 10 674 USD iniciativně vykupovat, čímž cenu pushli k S/R hranici 10 926 USD.

Na Bitcoinu je tedy extrémní volatilita, která může přepákované pozice snadno zlikvidovat. Každopádně si myslím, že si Bitcoin dá chvíli oddych a spíše uvidíme krátký sideways postup a pak otestujeme 12 000 USD. Neočekávám ale, že se dostaneme výše. Kolem 12 000 USD je ohromná nabídka a nebude lehké prorazit. Spíš to bude šance pro alty.

Indikátory

Vrchol je na RSI skoro 88 bodů, což je velmi vysoké číslo. Avšak nyní jsme na 80 bodech, takže alespoň k nějakému pročištění došlo. Nejvíc ale kvituji fakt, že jsme tak dlouho v překoupených hodnotách a pořád se tam držíme – to jest známka FOMO.

Na MACD jsme v hodnotách, kde v minulosti často docházelo k překlopení. Určitě to nelze ignorovat, ale v takovém hypu nevidím důvod, proč bychom nemohli ještě výš.

Aktuální situace na měsíční TF BTC/USD

Na měsíčním grafu bych chtěl ukázat, co se mi strašně nelíbí. A to jest strašně nízké zobchodované objemy za měsíc červenec. Je to směšně málo. A abychom se nahoře udrželi, potřebujeme za následující měsíc rozhodně větší objemy.

Jinak, pokud se dostaneme na 12 000 USD, tak jsme možná venku z toho velkého trianglu, který máte před sebou. To by byla významná událost.

Závěr

Pro Bitcoin je nyní nutné, aby se cena udržela nad tím původně rezistenčním pásmem – to jest nad 10 500 USD. Jestli půjdeme níže, tak si buďte jistí, že se jedná pouze o další falešnou rally.

Zatím to ale vypadá nadějně, a pokud se Bitcoin udrží kolem 12 000 USD, bude to naprosto ideální situace. Výš se ale jen tak snadno nedostaneme. Na to bude potřeba mnohem více nákupního tlaku.

Co číst dále?

Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Akciový trh zase váhá, je to vážné?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....