Analýza Bitcoinu – Průraz z klesajícího kanálu, otestujeme zase klíčové rezistenční pásmo?

0
bitcoin btc mince džedájové

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin (BTC), kde to je aktuální měsíc docela žalostné. Volatilita je minimální, objemy jsou na tom stejně a dokonce klesají na naprosté dno. Navíc dle exponenciálních klouzavých průměrů (EMA) trh už tři týdny dokonce ani netrenduje.

Z těchto skutečností tedy můžeme snadno konstatovat, že tu máme tzv. okurkovou sezónu. Dneska jsme se dočkali cenového pohybu, který graficky vypadá jako pumpa. Nicméně, vzhledem k tomu, že je to růst ani ne o 2 %, je to taková mini pumpička. Ovšem v konotaci na to, že je volatilita slabá, to patří k většímu pohybu.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak jsem se v úvodu zmínil, dle EMA skutečně už asi tři týdny trh s Bitcoinem vůbec netrenduje. Ovšem z technického hlediska jsme se minimálně od konce května vůbec nikam neposunuli. Objemy jsou naprosto žalostné. A i když se zdá, že to už horší být nemůže, tak i dle křivky jednoduchého klouzavého průměru (ta tenká, jež dole prochází volume bar) stále soustavně klesají.

Nelze tedy očekávat ani nic jiného než trh, který je naprosto bez volatility. Situace je vážně dost špatná, ale osobně to beru jako takové ticho před silnou bouří. Otázkou ale je, kdy k té bouři dojde. Hlavně, když se podíváte na indikátor RSI, můžete vidět, že se ten trh vůbec nikam neposunul. Hodnoty indikátoru už hrozně dlouho těsně oscilují kolem 50 bodů.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Co se týče struktury trhu Bitcoinu, po mnoho týdnů jsme klesali v rámci toho zakresleného kanálu. Nakonec to i vypadalo, že z toho vzejde klesající triangl, což by mohlo cenu poslat tvrdě dolů. Ta dnešní mini pumpička každopádně zamíchala trochu kartami, protože se tím cena z toho kanálu vymanila.

Růst ceny se zastavil u S/R hladiny 9 401 USD a nyní pod ní i konsoliduje. Vzhledem k tomu, jak moc velký kanál to byl a že jsme v něm postupovali docela dlouho, se z technické stránky věci musí tento průraz brát vážně. Je to snad začátek snahy o opětovné otestování rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD?

Jestli ano, tak to krátkodobě znamená pro Bitcoin zhodnocení několik jednotek procent. Není to nic extra, ale zas na druhou stranu by bylo hroší, kdyby cena pokračovala v poklesu, protože by to trh mohlo odsoudit k sestupné trajektorii, která by mohla trvat až do prosince, jako tomu bylo minulý rok.

Takhle máme naopak šanci, že po zbytek letních prázdnin mírně Bitcoin poroste. A pak by třeba mohl navázat na tu dynamiku, kterou jsme tu měli od poloviny března. Já se obecně přikláním spíše k dropu, ale moc rád se budu mýlit.

Indikátory

Na MACD indikátoru vidíme, že každá vlna, nebo chcete-li cyklus (nahoru a dolů), trvá vždy o něco kratší dobu. To jen potvrzuje tezi, že jsme se po relativně dlouhou dobu technicky vůbec nikam neposunuli. Zároveň to ale potvrzuje mnou zmiňovaný klid před bouří.

Co se týče RSI indikátoru, dostali jsme se k problémové hraniční úrovni 70 bodů, kde měl Bitcoin v dohledné minulosti dost problém s průrazem. Je tedy velkým otazníkem, zda se hodnoty indikátoru dostanou nad 70 bodů za aktuálních podmínek. 

Závěr

S Bitcoinem je to teď velmi špatné, ale vzhledem k tomu, že jsou letní prázdniny, se to dalo očekávat. Určitě však považuji za významné, že trh má tendenci se udržet s cenou nad 9 000 USD. Pokud se nad tímto kurzem zavře srpen, na podzim bychom mohli vidět solidní rally.

Co číst dále?

Analýza akciových titulů Tesla a Apple – Přepumpované k prasknutí


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na