Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Akciový trh zase váhá, je to vážné?

0
NASDAQ akcie ekonomika technická analýza trading11

Akciovému trhu se zase zrovna nedařilo, takže se nám opakuje situace, kterou jsem popsal již v poslední analýze na S&P 500 a Nasdaq. Je to ale vážné? Zatím bych to tak určitě nebral, protože po technické stránce na těch trzích nedošlo k něčemu výraznému. Ovšem to váhání poslední dva obchodní týdny je na tom trhu znát.

A možná je to právě předzvěst toho, že akcie budou chtít alespoň krátkou korekci. Abychom si ujasnili pojmy, krátkodobou korekcí myslím klidně postupný pokles minimálně o 10 od ATH. Tudíž by to mělo alespoň dva až tři týdny trvat. Zatím to bylo vždy dost krátké a v relativních číslech ta ztráta 10 % nedosáhla.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Na Nasdaq trh zcela selhal při překonání předešlého high z 13. července. V podstatě se nám tu vytvořil reverzní double top, který by se mohl potvrdit propadem pod S/R level 10 315 bodů. Jestli by se skutečně double top potvrdil, čeká nás určitě sešup k významnému supportu na 9 762 bodů. Níž bychom ale v žádném případě jít neměli.

Kdyby nakupující tuhle úroveň neubránili, tak by z toho mohl koukat velký problém. Každopádně, pořád se v blízkosti zakreslené trendové čáry a S/R hladiny 10 315 bodů může kurz odrazit a tím by se vytvořilo další higher low (vyšší dno) a uptrend by zůstal zcela zachován. Je ale otázkou, zda to bude trhu jako pročištění stačit.

Indikátory

Nynější měsíc se sice několikrát hodnoty RSI dostaly nad hraničních 70 bodů, ale pak rychle následoval zase drop. To stále není vůbec dobré znamení a jsem vskutku překvapen, že hodnota indexu při těchto podmínkách vzrostla k 11 000 bodům. Dle MACD negativní momentum nabralo dost na síle, ale už jsme v hodnotách, kde by mohlo dojít pomalu k překlopení.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

Na S&P 500 se podařilo po dlouhé době pokořit hladinu lokálního high na 3 231 bodech. Kurz posléze pokračoval v expanzi až do těsné blízkosti 3 306 bodů. Výš už nakupující cenu nevypumpovali a poté následoval propad zase zpátky pod těch řečených 3 231 bodů. Ovšem tady to už na oplátku vypadá zase na odraz up.

Rýsuje se tu i krátkodobý trend, který je podpořen tou zakreslenou trendovou čárou. Jestli se opravdu povede odraz, s touto trendovkou lze počítat jako se spolehlivým supportem. Nesmíme ale zapomínat to, že objemy obchodů nejsou nic moc. Stále přetrvává situace, kdy se spíše udržují velmi nízké, což není pro expanzi příznivé.

Indikátory

Na tomto trhu je ten problém s překonáním hraničních 70 bodů ještě horší, respektive tady nejsou nakupující schopni tuhle rezistenci vůbec překonat. Jedinou výjimkou je počátek minulého měsíce. Po neúspěšném pokusu překonat 70 bodů je momentum dle křivky negativní a zatím bez odrazu.

Co se týče MACD, v nedávné době to vygenerovalo tolik falešných signálů, že to nelze brát jako něco relevantního. Je to něco jako počasí…

Závěr

Hlavně na Nasdaq je to zaváhání znát a není divu, protože je holt složen z mnohem volatilnějších akciových titulů. Vedle toho je S&P 500 více stabilnější, ale zase ta expanze není tak silná a několik týdnů tu byla znát stagnace.

Na Nasdaq si to o korekci říká, ale otázkou je, jak hluboko to může zajít. Výše jsem popsal dva možné scénáře, kdy jeden je lepší a druhý o něco horší. Nicméně, ani jeden z nich neznamená nějakou výraznou změnu k horšímu.

Problém by mohl nastat pouze tehdy, kdyby hodnota Nasdaq spadla pod únorovou ATH hladinu 9 762 bodů. Tehdy by bylo na místě mít obavy.

Co číst dále?

Analýza akciových titulů AMD a Amazon – Tituly technologických společností zběsile expandují


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na