Analýza akciových titulů AMD a Amazon – Tituly technologických společností zběsile expandují

0
amazon akcie analýza ekonomika trading11

Minule jsme si udělali analýzu na dva nejvíce rezonující akciové tituly technologických firem – Tesla a Apple. V dnešním příspěvku se zaměříme na další dva zajímavé a zároveň velmi známe akcie – AMD a Amazon. Amazon patří k hodně silným titulům, který udělal od ročního low po roční high (zároveň ATH) přes 100 %.

Není to tedy tak zběsilé jako u Tesly, ale je to i tak hodně. Přece jenom, tyhle pohyby na velkých akciových trzích jsou dost nestandardní. Co se týče trhu s akciemi AMD, to od konce dubna stagnovalo, protože nebylo schopno prorazit skrze klíčovou ATH hladinu. To se ale včera změnilo a řekl bych, že docela přesvědčivě.

Aktuální situace na 1D TF akciového titulu AMD

analýza amd

Včerejškem se akciový titul AMD dostal do popředí mého zájmu, protože po několika měsících se podařilo konečně překonat klíčovou rezistenci na ATH hladině 59,14 USD. Těch zamítnutí tam bylo za tři měsíce hned několik, ale zase na druhou stranu nakupující nedovolili, aby cena spadla pod support v úrovni 47,99 USD.

Místo toho nás trh včera překvapil, neboť snad čtvrtý pokus konečně vyšel. Ta bullish svíce vcelku přesvědčivě rezistenci překonala a dokonce je to podpořené značnými nákupními objemy. Máme tu tedy důležité potvrzení a na základě toho jsem názoru, že AMD může pokračovat v růstové trajektorii.

Ovšem jsem dost konzervativní, a proto bych v grafu chtěl vidět throwback k původní ATH hladině a následně odraz. Tímto by se totiž předešlá hladina odporu potvrdila jako support, se kterým lze počítat. A vzhledem k minulému price action by to byl hodně silný support, protože předtím to byla rezistence silná jako kamenná zeď.

Indikátory

V těchto chvílích je hodnota RSI indikátoru na téměř 70 bodech, což je od toho velkého pádu vůbec nejvíc. Těch 70 bodů může ale hrát roli rezistence, takže je dost pravděpodobné, že dojde k tomu avizovanému throwbacku. Jestli se ale hodnoty RSI vyšvihnou bez problémů do vysokých hodnot, tak je projekce velké síly.

Na MACD indikátoru proběhly za ty poslední tři měsíce tři bullish crossy. Nicméně, první dva byly falešné a až ten třetí se prosadil. Momentum je tedy od 8. července oficiálně pozitivní a i v těchto chvílích nabírá na síle.

Aktuální situace na 1D TF akciového titulu Amazon

analýza amazon

Jak bylo řečeno v úvodu, akcie Amazonu za těch několik měsíců posílily o pěkný ranec. Původní ATH úroveň z února se povedlo překonat již v polovině dubna a od té doby pokračuje v expanzi, kdy současné historické maximum činí neuvěřitelných 3 344 USD za akcii. Abyste chápali, že je to těžce přepumpovaný titul, nemusíte být kdovíjak erudovaní.

Každopádně, samotné podobě trhu nelze nic vytknout. Je to moc pěkná uptrendová struktura, jejíž pilíř je ta zakreslená trendová čára. Navíc postup ceny je z technického hlediska naprosto ukázkový. Pokoří se high, pak dojde ke korekci a posléze trh využije předešlé high jako support pro odraz nahoru. Takovému price action nelze nic vytknout.

Nicméně, 13. července se denní svíce zavřela extrémně bearish. Následně pak několik dní cena očekávatelně klesala pod S/R level 2 907 USD. Býci zde začali nakupovat, čímž cenu zase pushli nahoru, ale nestačilo to ani na otestování aktuálního high. Tři dny v kuse tedy klesáme a aktuálně se nacházíme u S/R levelu 3 064 USD.

Co lze z toho vyvozovat? Trh evidentně váhá a viděl bych to alespoň krátkodobě na korekci. Ten poslední drop na dostatečné pročištění trhu nestačí ani na denním časovém rámci. Ovšem na tom trhu je tak nesmírný hype, že k tomu pročištění možná vůbec nedojde a stejně bude snaha to popostrčit zase výš.

Indikátory

Dle denního RSI se trh trochu pročistil a zatím je evidentní, že se prosazuje více pokles. Uvidíme, jak nízko nakonec hodnoty tohoto indikátoru před odrazem klesnou. Co se týče MACD indikátoru, vrchol je na hodnotě 162 bodů. To je historicky jednak nejvíce a hlavně to v konotaci na data z minulých let považuji za těžkou anomálii. Lidově řečeno je to nafouknuté k prasknutí.

Závěr

U akciového titulu AMD bych si dovolil tvrdit, že je to ještě jakýsi zdravý trh. Rozhodně to není ani zdaleka takový extrém jako třeba Tesla nebo Amazon. Klidně můžeme tvrdit, že tu ze střednědobého hlediska prostor pro posílení ještě je. Pro Amazon tohle neplatí a hned po Tesle je to ryzí investiční bublina.

Spousta investorů si to nechce připustit a vymýšlí různé myšlenkové akrobacie, jak tu cenu obhájit, ale jdou sami proti sobě. Bublina to rozhodně je, ale může se klidně nafukovat ještě do začátku příštího roku.

Investiční bubliny na kapitálových trzích jsou nesmírně nevyzpytatelné a v žádném případě se nedá odhadnout jejich vrchol. Je ale důležité počítat s tím, že se to klidně dnes může sesypat a být na to každopádně připravený. Není nic horšího než pak překvapeně koukat, jak je vaše investice ze dne na den ze zelených v těžce v rudých číslech.

Co číst dále?

Analýza Bitcoinu – Průraz z klesajícího kanálu, otestujeme zase klíčové rezistenční pásmo?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na