Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Aktuální týden rudý, bude to pokračovat?

akcie Dow Jones, Nasdaq, S&P 500, indexy, USA
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Brzy budeme mít close aktuálního týdne na akciových trzích, takže je na čase se podívat, jak zavřou dva největší akciové indexy – S&P 500 a Nasdaq. Pokud chcete podrobněji vědět, jaký byl za posledních deset dní vývoj, tak případně navštivte můj předešlý příspěvek. Po mohutné expanzi na technologickém indexu Nasdaq tento týden došlo ke korekci, která byla vcelku očekávaná.

Otázkou ale nyní je, zda z toho vyplyne něco mnohem horšího. Ono je totiž v těchto chvílích zřejmé, že na akciových titulech vzniká finanční bublina. Vzhledem k tomu, že S&P 500 zaostává před Nasdaq, tak tu máme určitý jev, který nám připomíná přelom milénia a tehdejší prasknutí tzv. dotcom bubliny.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (Futures)

Nasdaq, Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Aktuální týden rudý, bude to pokračovat?, TRADING11

Hodnota indexu Nasdaq pokořila 13. července 11 000 bodů, kdy se se vrchol zavřel jako svíce bearish povahy shooting star. Není tedy divu, že trh reagoval docela silným výprodejem, a to až k hladině 10 315 bodů. Zde se ten propad začal vykupovat, což dovedlo kurz zpátky k S/R hladině 10 730 bodů, ale zde vidíme negativní reakci s odrazem směrem dolů.

Ještě než budu pokračovat, chci zdůraznit, že struktura trhu od poloviny dubna je moc hezký expanzivní trend. Neustále se opakuje vytváření vyšších low (HL) s vyššími vrcholy. Z toho důvodu počítám s tím, že pokles ještě chvíli potrvá po zakreslenou trendovou čáru. V nejhorším případě bychom se mohli dočkat atakování supportu v cenové hranici 10 144 bodů.

V těchto cenových relacích vznikne vyšší dno a trh může pokračovat v růstové trajektorii. V případě horšího scénáře by mohla být zlomová úroveň v S/R levelu 9 762 bodů, což je původní ATH z února letošního roku. Kdyby kurz klesl níže, tak by to mohlo avizovat velký problém.

Indikátory

Dle RSI je toho případného prostoru pro pád ještě docela dost. Od března hodnoty indikátoru neklesly pod 30 bodů do přeprodané části, takže pokud k něčemu takovému dojde, je důvod pro obavy.

Co se týče MACD, chybí velmi málo k bullish crossu, ale medvědi mají ještě dostatek času tomu zabránit. A abych nezapomněl, na obou indikátorech byla medvědí divergence střední velikosti, která se samozřejmě uplatnila.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

Nasdaq, Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Aktuální týden rudý, bude to pokračovat?, TRADING11

Možná to už opakuji po několikáté, ale akciový index S&P 500 znatelně zaostává a má dokonce problém definitivně prorazit skrze své lokální high. Tedy technicky vzato máme vyšší lokální high už z 13. července, ale kurz nebyl schopný následně pokračovat v expanzi. V těchto chvílích se o to nakupující snaží znova, tak jsem docela zvědav, jak se weekly cena zavře.

Protože, jestli selže postup kurzu do vyšších cenových hladin, reálně tu hrozí uplatnění reverzního patternu double top (dvojitý vrchol). Ale to by napřed musela ta aktuální snaha definitivně selhat, což se zatím neděje. Musím ale upozornit na to, že objemy obchodů jsou minimálně měsíc žalostné a docela se divím, že se to nesesype.

Stačilo by vyvinout trochu větší prodejní tlak a jedem jak po tobogánu. Řekl bych, že medvědi mají v konotaci na tu tvořící se bublinu prostě strach a nechtějí to se shorty riskovat. Dost shortařů se dost spálilo, takže se jim nedivím, že se v této fázi drží od trhu dále.

Indikátory

Z RSI indikátoru je patrné, že má trh problém prorazit do překoupených hodnot. To je samo o sobě zase známka jisté slabosti, kdy těch hraničních 70 bodů hraje roli rezistence. Je tu i jistý nesoulad mezi vývojem křivky (hodnot) indikátoru a kurzem. U MACD se dá pouze říci, že je to jeden falešný signál za druhým, takže víme, že je teď něco holt špatně.

Závěr

Na trhu s futures na Nasdaq, i přes ten týdenní pokles, nevidím nic špatného. Struktura trhu je stabilně uptrendová. A dokud nedojde k jejímu narušení (vytvoří se nižší low), může bublina pokračovat v nafukování.

Druhý index (S&P 500) výrazně zaostává. A dokonce bych si dovolil tvrdit, že se značná část kapitálů přelévá do Nasdaq. Tudíž na S&P 500 neočekávám žádný významný posun.

Nicméně neočekávám ani to, že by docházelo ještě k většímu rozevíraní těch pomyslných nůžek. Ovšem s rozdílným vývojem na těchto dvou indexech je třeba počítat.

Co číst dále?

ANALÝZA drahých kovů (zlato a stříbro) – Historický okamžik pro drahé kovy!


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.