Analýza akcií Deutsche Bank – Blíží se krach této největší německé banky?

Share This Post

Když se podíváte na vývoj ceny akcií Deutsche Bank, tak asi i ten největší laik musí hned vidět, že tato instituce má fakt velký  problém. Vývoj hodnoty akcií vážně pokořuje rekordy v poklesu. Na TW mám nejstarší data do začátku 90. let minulého století, kdy byla nejnižší cena cca 20 EUR/akcie. Své all time high mají akcie Deutsche Bank z roku 2007 na ceně 91,998 EUR/akcie. Tedy z doby než začala poslední krize. Aktuální cena je 6,087 EUR/akcie. Je tedy jasné, že tahle finanční instituce už více jak dekádu prakticky jen ztrácí na hodnotě. Výjimečně bude analýza na týdenním grafu, aby šlo alespoň trochu vidět minulý vývoj.

Aktuální situace na Weekly TF akcií Deutsche Bank AG

analýza deutsche bank

Velké objemy

Tak máme před sebou weekly graf s viditelnou historií až do roku 2012. Trend je jasně medvědí a trvá už od druhé poloviny roku 2007. Trh dokázal několik let využívat jako silný support pro odraz hladinu 20 EUR/akcie. Když bych graf odzoomoval, tak je vidět, že odraz od tohoto supportu byl v blízké minulosti mnohokrát. Nakonec se ale povedl průraz skrz a to za doprovodu zvýšených objemů. A jak si můžete všimnout, tak to zvýšení počtu zobchodovaných akcií nebylo nic jednorázového, ale drží se to až do dnešních dnů.

Z toho důvodu mě napadá myšlenka, že se akcie Deutsche Bank nacházejí v akumulační fázi. Nebo je to distribuce? Možné to je, ale moc by to nedávalo smysl, protože proč se zbavovat na minimech velkého množství akcií? Nějaká pravděpodobnost tu ale přesto je, protože pokud má někdo přístup k dobrým informacím, tak třeba ví, že je Deutsche Bank před krachem a snaží se toho zbavit, co jen to jde. Ale větší smysl by dávalo, že se akumuluje a to hlavně kvůli tomu, co ukazují indikátory.

Minulý vývoj

Pojďme si ještě chronologicky shrnout vývoj v posledních letech. Jak už jsem řekl, tak support na 20 EUR/akcie nevydržel. Kurz poté několik týdnu jenom padal a pak konsolidoval v zakresleném trojúhelníku. Došlo k průrazu směrem dolů a trh se po dlouhé době odrazil až na ceně 9 EUR/akcie. Až zde po těch propadech došlo k nějaké větší pozitivní reakci. První rezistence byla na 13 EUR/akcie, kde je střed předešlého trojúhelníku. Povedl se průraz a vývoj kurzu stoupal k další rezistenci, která byla právě o něco málo níže, než je hodnota 20 EUR/akcie.

Trh se pokusil o průraz hned několikrát, ale každý pokus byl zamítnut. Pak došlo ke korekci po předchozí support a následně další pokusy o průraz rezistence. To ale zase selhalo a následně padl i support. V dalších týdnech proběhl retest předchozí hladiny a první zastávka byla na S/R levelu 9 EUR/akcie. Byl malý odraz, pak konsolidace a v závěru průraz i této hladiny. Spolu s tím se objemy stále drží velmi vysoké.

Indikátory

A konečně k tomu nejzajímavějšímu. Na RSI máme několikanásobnou býčí divergenci a to jak z učebnice. Tohle je právě dle mého názoru ten nejrelevantnější signál, který naznačuje akumulaci. Jisté každopádně je, že by mělo dojít alespoň k nějaké korekci směrem nahoru. Pak tu máme MACD, které nám říká to stejné. Taky býčí divergence a to jak na histogramu, tak i na vrcholech křivek indikátoru. Křivka indikátoru OBV nám osciluje v zaznačeném patternu. U Stochastic RSI jsou hodnoty velmi blízko k přeprodané oblasti.

Závěr

Všem je teď asi jasné, že s Deutsche Bank to nevypadá vůbec dobře. Ve veřejném prostoru se už nějaký ten pátek hovoří o krachu této instituce. Což vzhledem k tomu, že je to největší banka v Německu, tak by takový krach znamenal velký problém. Mohlo by to klidně položit celý finanční systém v Deutschlandu a to by se poté přelilo i do zbytku Evropy. Šance na up tu ale jsou. Spíš by mě zajímalo, zda ty zvýšené objemy doopravdy znamenají akumulaci, nebo to je jinak. S jistotou to ale budeme vědět nejdříve až za několik měsíců. Korekce nahoru je ale více než nutná a dost i očekávaná. 

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Apple – Možný 123 pattern, který by byl silným základem pro downtrend


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...

Studia GameFi opět vzkvétají, protože ceny kryptoměn se zotavují

Projekt GameFi, miláček kryptoprůmyslu, který upoutal pozornost investorů během...

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...