Analýza akcií společnosti Central European Media Enterprises (CETV) – Pump & Dump

CME CETV analyza trading11 televize
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Čas nám pěkně letí a už je to skoro měsíc od poslední analýzy na akcie Central European Media Enterprises. Trh se těší z velké volatility, ale v posledních pár dnech to vypadá spíše jako Pump & Dump, což nikdo nevidí zrovna rád. Právě z minulé analýzy jste se dozvěděli, že kurz konsoliduje v rámci flagu. Byla tu tedy šance na to, že se trh připravuje na větší pohyb na sever. Bohužel, nestalo se tak a místo toho cena vyklesala ke spodní hraně velkého uptrendového kanálu. Za ten měsíc se vlastně cena nijak obzvlášť nezměnila, ale vzhledem k tomu, že je tento instrument jak ostře sledované vlaky, tak nějaká ta analýza určitě ničemu neuškodí.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti CETV

analýza CETV

Flag nezafungoval

V době psaní minulé analýzy byla aktuální cena 4.56 USD/akcie, a jak jsem se už zmínil v úvodu, tak jsem spekuloval nad možností, že se trh připravuje v rámci flagu na větší pohyb up. To se, jak vidno, nesplnilo a cena poklesla ke spodní hraně zakresleného rostoucího kanálu. Kurz se sice ještě nedotkl spodní hrany, ale v těsné blízkosti došlo ke změně setrvačnosti. Situace potom nabrala rychlý spád a v podstatě během čtyř dnů nám vzrostla hodnota o nějakých 10 %.

Zamítnutí postupu up

Býci sice dokázali vyvinout velkou sílu, ale stejně to nestačilo. Nestačilo to, protože rezistence v úrovni 4.86 USD/akcie zamítla další postup na sever. A to už po čtvrté za posledních několik týdnů. Odraz byl tak mohutný, že to vyústilo ve výplach, díky kterému to teď vypadá jak Pump & Dump. Momentálně si to cena štráduje stále směrem na jih a není daleko od supportu na 4.47 USD/akcie. Vypadá to tedy, že se sem kurz velmi brzy i dopraví.

Jedná se o úroveň, kde máme hodně reakcí, takže předpokládám, že další dotyk nebude výjimkou. Dávám zde velikou šanci tomu, že se uskuteční silný odraz, neboť je tahle hranice v těsné blízkosti se spodní hranou rostoucího kanálu. A právě tomu kanálu přisuzuji veliký význam. Troufám si tvrdit, že kdyby se medvědům podařilo sestřelit cenu z tohoto kanálu, tak bude následovat hodně velký pokles ceny.

V takovém případě samozřejmě platí všechny zaznačené supporty jako příležitosti buď pro otočku, či alespoň zpomalení propadu. Tomuto scénáři ale dávám menší šance na úspěch. Nicméně, nechci předbíhat a je potřeba nějaké potvrzení v podobě silného odrazu od supportu. Dokud nic takového nepřijde, tak musíme počítat i s případným propadem.

Indikátory

Na indikátoru RSI se rýsovalo falling wedge, ale jak je vidět, tak k němu nakonec nedošlo. Jsem ale rád, že máme třetí odraz od zakreslené uptrendové přímky. Dle tohoto indikátoru máme stále hodně prostoru pro další růst. Co se týče MACD, tak máme čerstvě po bullish crossu a máme tedy díky tomu pozitivní momentum a doufám, že to tak i zůstane. Křivky Stochastic RSI se jen těsně dostaly do překoupené části indikátoru a už obrátily setrvačnost down.

Závěr

Akcie CETV mají i přes poslední velký propad stále hezky našlápnuto a dá se očekávat, že brzy budou pokračovat severním směrem. Důležité je, aby se kurz i do budoucna držel v rámci rostoucího kanálu. Jak jsem se už v analýze zmínil, tak je potřeba, aby se kurz v rámci útvaru udržel. Jinak by se situace rapidně změnila k horšímu.

Co číst dále?

Analýza komodity stříbro – Stříbro má po korekci a už zase pěkně posiluje


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.