Analýza akcií společnosti Tesla – Společnost Tesla má problémy a na grafu to je hned vidět

0
elon musk tesla

Od poslední analýzy na akciový trh Tesla nám utekly více než tři týdny a za tu dobu se toho moc nezměnilo. Tedy alespoň vizuálně. Co se ale týče zpráv ohledně vývoje témat spjatých s Muskem a samotnou společností, vyšlo toho celkem dost. Elon Musk byl obviněn SEC (komise pro cenné papíry) z nelegální manipulace trhu. Stalo se tak poté, co byl svými tweety schopen velmi razantním způsobem ovlivnit kurzový vývoj. Poslední zpráva o výnosech společnosti také nebyla moc uspokojivá. A pak tu máme samovznícení automobilů Tesla. Moc pozitivních zpráv tu fakt nebylo a na grafu se dost odráží.  To bylo na úvod a teď už pojďme na samotný graf.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Tesla

analýza Tesla

Vylití ceny z klesajícího klínu

Během psaní minulé analýzy kurz konsolidoval na S/R levelu, což je na 275 USD/akcie. Pak došlo k retestu hladiny HIGH DEMAND (250 USD/akcie). Tento support ale vůbec nevydržel. Nejenom že nevydržel, ale kurz projel touto hranicí jako nůž máslem. Propad nezastavila ani spodní hrana zakresleného patternu. Došlo tedy k vylití a trh se ocitl pod zaznačeným obchodním pásmem (žlutá čerchovaná).

Trhu se ale dost překvapivě povedlo vrátit se zpět nad S/R level HIGH DEMAND a tím se kurz zároveň dostal zpátky do klínu. Technicky to pro mě překvapivé bylo, ale pak jsem se podíval na zprávy a bylo hned jasno. Elon Musk totiž v tu chvíli prohlásil, že má zajištěný další kapitál pro chod společnosti. Ale o tom více dole v komentáři.

Kurz tedy od této zprávy chvíli rostl, ale následně došlo zase k propadu ke spodní hraně patternu. Technicky jsme tedy pod supportem HIGH DEMAND, což je zásadní informace. Nicméně je tu stále šance na up. Přece jenom jsme v bullish patternu, ze kterého je pravděpodobnější směr nahoru než dolů. Jenomže fundamentálně je Tesla na tom prostě špatně.

Indikátory

Na indikátoru RSI je vývoj ve vyznačeném trojúhelníku. Máme zde tedy nižší vrcholy a nižší dna. Taktéž bez nějaké anomálie. Indikátor OBV se pohybuje v zakresleném sestupném kanálu. U MACD to vypadá na počátek negativní setrvačnosti. Stochastic RSI už negativní momentum má.

Komentář

Ti, kteří situaci více sledují, tak jistě dobře vědí, že společnost Tesla má už delší dobu problémy. Jedním z těchto problému je právě i CEO společnosti Elon Musk, který je notorický lhář a manipulátor. A právě ze lží a manipulací začíná být čím dál více obviňován. Chvíli se i mluvilo o tom, že jako CEO Tesly skončí úplně. O tom jsem už ale nějakou dobu nic neslyšel. Musk ale dosáhl dohody se SEC, která ho obvinila kvůli jeho tweetům. Podle dostupných zpráv odkýval komisařům ze SEC naprosto vše.

V nedávné době se objevil další velký problém, že automobily Tesly jsou schopny samovznícení. A pak tu je poslední report o výnosech firmy, který nebyl vůbec uspokojivý. Nemluvě o tom, že začal chybět kapitál pro financování firmy. Před několika dny se ale Musk vyjádřil, že má nové investory. Mezi ty investory dokonce řadí i sám sebe. Potenciální investoři jsou podle posledních informací Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Credit Suisse, Societe Generale and Wells Fargo.

Závěr

Technicky jsou na tom akcie Tesly fakt špatně. To při prvním pohledu na graf musí být každému jasné. Fundamentálně to není o mnoho lepší a právě v té technické stránce se to hezky odráží. Musk v minulosti toho hodně nasliboval a také dost lhal, aby měl kapitál na financování všech těch předražených projektů Tesly, u kterých není vůbec jasné, zda vůbec budou mít dlouhodobě nějakou návratnost. Vše tohle se prostě začíná negativně vracet a je jisté, že se tato společnost z problému jen tak nevylíže.

Co číst dále?

Analýza S&P 500 – Dočkali jsme se nového ATH, trh toho ale nedokázal využít


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na