Analýza akciového indexu DAX – DAX nakonec taky dostihla korekce

dax index

V poslední analýze na DAX bylo hezky vidět, jak si tento trh jede svou vlastní cestou a pokračoval nadějně v uptrendu. No, netrvalo to dlouho a také německý index DAX postihla korekce předchozího několikaměsíčního růstu. Korekce to zatím ale nebyla nijak veliká. Bylo to ale vcelku překvapením, protože DAX vypadal docela bullish a příchod  korekce jsem odhadoval až o dost později. Trh si to ale evidentně už nemyslel. Je teď tedy otázkou, zda to bylo jenom malé zaškobrtnutí, nebo to definitivně změnilo setrvačnost směrem na jih. To by byl ale docela problém. Tolik na úvod a nyní pojďme už na samotný graf. 

Aktuální situace na 1D TF indexu DAX

analýza DAX

Průraz z kanálu

Během psaní minulé analýzy byl trh zrovna po odrazu od spodní hrany zakresleného uptrendového kanálu. Měli jsme zrovna po té velké zelené impulsní svíčce, což byl sám o sobě dost bullish signál, ale zároveň se tím trh přiblížil k rezistenci, která je na 12 500 bodech. Od této úrovně se předtím kurz odrazil a měl korektivní pohyb ke spodní hraně kanálu. No, a když se trh pokusil pokořit tuhle hranici znova, tak došlo k odrazu a následně pozitivní reakci na spodní hraně. Pak ale došlo k průrazu.

Všimněte se, že kurz se z kanálu dostal tím, že se vytvořil gap. Je tedy velmi pravděpodobné, že se tato mezera trhem vyplní, což by znamenalo retest hrany kanálu. Je třeba ale říci, že se kurz momentálně nachází v S/R hladině, která je zaznačena. Je to vcelku velká oblast. No, další silný support je na 11 000 bodech a další oblast, co je na 10 300 bodech se dá považovat za skoro beton.

Indikátory

Na indikátoru RSI se křivka vylila ze zakresleného kanálu, ve kterém křivka tohoto indikátoru oscilovala již poměrně dlouho. Křivka RSI má setrvačnost momentálně nastavenou a blíží se k přeprodaným hodnotám. OBV se aktuálně nachází na zaznačeném supportu. MACD má momentum negativní. Stochastic RSI vypadá velmi slabě a už delší dobu se drží u přeprodaných hodnot.

Závěr

Je velká škoda, že se trhu nepovedlo i nadále držet v uptrendovém kanálu. Kdyby se kurz z něho nevylil, tak by se trh nejspíš celkem brzy dostal zpět ke svému ATH a viděli bychom pokus o atakování této hladiny. No, bohužel se tam vývoj ceny nedostal ani zdaleka, takže jsme možná svědky pokračování downtrendu, který byl započat na začátku minulého roku. Když to dám do kontrastu s US indexy, tak DAX je bezesporu o dost slabší a nečekám, že by dokázal v následujících týdnech nějak moc překvapit. Ta šance byla promarněna vylitím z již zmiňovaného uptrendového kanálu.

Co číst dále?

Analýza akcií Deutsche Bank – Blíží se krach této největší německé banky?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!