ANALÝZA – Bitcoin (BTC) podezřele váhá, skončí růst předčasně?

bitcoin studna analýza trading11 dno
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V úterní analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ujasnili, že odraz s následným růstem ceny byl slušný. Nicméně aktuální situace začíná být do jisté míry neuspokojivá. Když jsme totiž mohli pozorovat impulsní odraz, očekával bych, že brzy dojde k pokračování. Leč Bitcoin už nápadně dlouho stagnuje, což vyvolává jisté obavy ohledně nadcházejícího vývoje.

Vlastně by nás případný pokles ani neměl překvapovat, protože objemy jsou jednoduše nedostačující. Respektive je problém v tom, že u nich nevidíme s růstem ceny stoupající tendenci.

Mohlo by vás také zajímat: Další akcie přicházejí na Binance! Obchodujte Microstrategy, Apple a Microsoft

BTC Dominance

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) podezřele váhá, skončí růst předčasně?, TRADING11

Určitě je dobré se v těchto chvílích podívat na dominanci BTC, kde jsme pořád ve velmi silném přeprodaném stavu. Nicméně odraz je i tak v nedohlednu. Před pár dny tu byla jakási snaha o oživení, ale hodně rychle přišlo zamítnutí. Pořád jsme tedy na supportu okolo 50 % a hrozí, že dojde k prolomení supportu.

Jestli k prolomení supportu dojde, další zastávka je až někde kolem 40 %. Pokles by mohl trvat jako posledně dva až tři týdny a během toho by měly altcoiny šanci na poslední vlnu up. Poslední proto, neboť tak nízká dominance sama o sobě avizuje konec bull trendu. Teoreticky můžeme ještě níže, ale moc bych si na to nevsázel.

Jestli zkrátka porostou pouze altcoiny, dlouho nám expanzivní trend na kryptoaktivech nemůže vydržet. Bitcoin byl a je tahounem celého trhu. Proto je tak jeho dominance důležitá. Vlastně se jedná o indikátor zdraví celého trhu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak vyplývá z úvodu dnešní analýzy, BTC se v podstatě nikam nepohnul. Byl sice velmi marný pokus o odraz od S/R levelu 54 530 USD, ale moc dlouho to nevydrželo. Kurz se drží u hladiny jako magnet, což vzhledem k předešlému vývoji nevnímám zrovna pozitivně. Vlastně průběh nedává smysl, protože po impulsním odrazu kolem 48 000 USD bychom měli pozorovat agresivní pokračování.

Nic takového se ovšem neděje, díky čemuž roste pravděpodobnost, že budeme muset oprášit scénář kalkulující s otestováním S/R levelu 42 000 USD. Pokud tedy začne pokles, poslední šance na růst skončí ve chvíli, kdy padne S/R level 52 109 USD. V případě, že hladina nevydrží, musíme brát drop pod 50 000 USD jako reálný.

Leč do budoucnosti nevidíme, takže se třeba BTC zmátoří a půjdeme rychle nahoru. Zatím to tak ale nevypadá.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou pořád v horní polovině hodnot, ale zatím se nepovedlo ani atakovat hraničních 70 bodů. Zatímco na MACD hrozí bearish cross a histogram vygeneroval medvědí divergenci.

Závěrem

Jak bylo řečeno, pokud Bitcoin klesne pod 52 109 USD, asi jsme byli svědky obyčejného retracementu, a pokles tak bude mnohem hlubší. Nikdo ovšem do budoucnosti nevidíme, tudíž si musíme počkat na pár potvrzujících signálů. Hlavně je důležité sledovat objemy, protože když se cena vyleje a volume markantně vzroste, máme problém.

Mohlo by vás také zajímat: Nová vlna velkých investorů – Herní gigant Nexon nakoupí BTC za $100 milionů

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.