Ethereum 2.0 – Cesta ke svobodnému internetu, nebo přehypovaný sen bláznů?

Share This Post

Svět se aktuálně nachází v bezprecedentním období sociálních a zejména hospodářských problémů. ETH 2.0 ale mění svět před našima očima.

Decentralizované finanční infrastruktury pomáhají budovat tisíce nových společností, které rostou extrémní rychlostí, a proto je nezbytné vnímat nestabilitu kolem nás. Vznikající systémy a protokoly nepodléhají přílišné cenzuře a dezinformacím a také jsou mimo dosah vládních institucí.

Design Ethereum 2.0 disponuje množstvím atraktivních atributů. To s určitostí představuje spolehlivé fungování a pohyb vpřed jako neutrální infrastruktura, nikoli jako zaujatá platforma.

S jistotou však můžeme konstatovat, že Ethereum 2.0 představuje pro podniky a vládní instituce pevný základ pro budování finanční infrastruktury i v případě útoků na úrovni jednotlivců nebo státních aktérů.

Vlastnosti ETH 2.0 z hlediska socioekonomického vnímání jsou velmi důležité:

  • Spolehlivé prostředky pro decentralizované hospodářství
  • Umožňuje výrazně zvýšit soběstačnost
  • Výkonná platforma přímo tváří v tvář cenzuře
  • Absolutní neutralita a spravedlnost

Může vás zajímat: Ethereum dosáhne $10 000 v roce 2021 a udělá větší zisky než Bitcoin, tvrdí Scott Melker

ETH 2.0 – Důvěryhodnost s neutrálním nastavením

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, definoval důvěryhodnou neutralitu jako „základní úsilí představující spravedlnost“, což je hlavním principem pro návrh protokolu:

„Je nutné upozornit na chápání důvěryhodné neutrality.“ Není podstatné pouze dokázat navrhnout mechanismus, který nebude upřednostňovat zájmové skupiny před zbytkem populace. Je také mimořádně důležité dokázat přesvědčit různé skupiny lidí, že tento mechanismus má základní cíl dodržení spravedlnosti.

Jak dále pokračuje: „Mechanismy, jako jsou blockchainy, politické systémy a sociální média, jsou navrženy tak, aby usnadňovaly spolupráci mezi velkými a rozmanitými skupinami lidí. Pro správnost fungování platformy musí každý zúčastněný jedinec vnímat spravedlnost a také musí s jistotou vidět i spravedlnost u ostatních jedinců. Je to základem toho, aby zúčastněné strany neopustily daný projekt v následující den.“

V současnosti je fungování ve světě nastaveno tak, že ekonomický systém nespravedlivě upřednostňuje mocné zájmové skupiny. Aby se předešlo tomuto osudu, mechanismus ETH 2.0 směřuje po stopách Etherea a vyhýbá se řízení řetězci prostřednictvím hrubého konsensu.

Chcete vědět o Ethereu víc? Přečtěte si naši podrobnou fundamentální analýzu této kryptoměny:

ANALÝZA – Kryptomena, ktorá o pár rokov predbehne Bitcoin, práve začína ďalší bullrun

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...