Chcete vědět, proč Tesla začala prodávat Bitcoin? Důvod je jiný, než se zdá

ZDROJ:kryptomagazin.sk

Velikonoční akce! VIP, Signály a Kurzy, vše se slevou 50 %.

  • Trading11 VIP  – základní analýzy, týdenní streamy a postřehy ze světa kryptoměn
  • Trading11 Signály  – přístup do VIP, k tomu více streamů, LIVE chat na Discordu a hlavně signály na nákup a prodej (nejen) kryptoměn

Automobilka Tesla nedávno překvapila svět, když v kvartální zprávě pro akcionáře uvedla prodej Bitcoinů. Celkově svou pozici v BTC snížila o 10 % a získala tak 272 milionů dolarů. V lednovém hlášení pro SEC uvedla nákup BTC za 1,5 miliardy. Tesla hlásí, že na tomto prodeji vytvořila zisk $ 101 milionů.

Elon Musk tento prodej okomentoval následovně:

“Věříme v dlouhodobou hodnotu Bitcoinu. Naším záměrem je dlouhodobě držet mince, které vlastníme a nadále shromažďovat Bitcoin z transakcí od našich zákazníků při nákupu vozidel.”

Trh s kryptoměnami na tuto zprávu nijak zvlášť nezareagoval. Bitcoin se aktuálně obchoduje za cca 55 000 dolarů, přibližně deset tisíc pod historickým maximem. Fanoušci kryptoměn však spekulují nad tím, co Teslu vedlo k prodeji části Bitcoinů. A jedna spekulace dává větší smysl, než všechny ostatní.

Nedůvěra v dlouhodobou profitabilnost kryptoměn to asi nebude. Elon Musk nemá tendenci lhát (i když často nemá zrovna nejlepší odhad a s některými produkty prodlení i 2-3 roky).

Elon navíc dodal, že osobně drží všechny své mince a zatím neprodal ani jednu: Tesla již prodala 10 % BTC! – Elon však zatím vše Hodl

Tesla díky Bitcoinu hlásí sedmý ziskový kvartál v řaděTesla vs. IXIC - 2021

Tesla vs. IXIC – 2021. Tesla za první kvartál 2021 hlásí rekordní obrat a prodala neskutečných 184 800 elektromobilů, což je rekord a společnost chce do konce roku vyrobit a prodat milion aut. To znamená, že musí výrazně zvýšit produkci a investovat do svých továren. Nebýt Bitcoinu Tesla by navzdory skvělým číslům skončila ve ztrátě.

A přesně proto došlo k likvidaci 10 % BTC pozice této automobilky. Těch 101 milionů automobilku dostalo do zisku a přiblížilo k očekávanému obratu. Wall Street na zprávy z první kvatální zprávy tohoto roku zareagovalo neutrálně. A to je dobře. Akcie Tesly jsou totiž ziskovější než akciové indexy. Na grafu nahoře najdete srovnání s indexem NASDAQ Composite (IXIC).

Chcete nakoupit nějaké Bitcoiny? V tom případě si najděte kvalitní a ověřenou burzu, která vás neokrádá na skrytých poplatcích. My doporučujeme burzu Binance, kde najdete široký výběr kryptoměn. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.