ANALÝZA – Bitcoin (BTC) ve stínu rekordní inflace?

Bitcoin BTC v zrcadle pixa
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) od poslední analýzy stále konsoliduje na klíčovém supportním pásmu, což je negativum. Jednak nám to říká, že nakupující jsou spíše neaktivní a jednak by měli medvědi svůj pokus o průlom jednodušší. Fakticky tedy kurz stagnuje, ale pravdou je, že se cena více a více provrtává sledovaným pásmem.

Bitcoin ve stínu vysoké inflace

Jak jsem již párkrát zmiňoval, inflace je ve spojitosti s BTC nesmírně důležitý faktor, který by nikdo neměl ignorovat. Obzvlášť ne nyní, kdy je v USA inflace vůbec nejvyšší za posledních dvanáct let. Za dobu existence Bitcoinu tak vysoká inflace nebyla, takže je jedna velká neznámá, jak trh může na aktuální čísla reagovat.

Inflace v USA

Mohlo by tě také zajímat: Paraguay postupuje mílovými kroky – kongresman Rejala chce vytvořit krypto velmoc!

I když se na trhu s BTC nic moc zvlášť neděje, v pozadí naopak dochází k velké události. Po celá léta se totiž proklamovalo, že Bitcoin je zajištěním proti inflaci, tzv. safe haven. Nicméně zkušenost z posledních několika měsíců zatím ukazuje úplný opak. V prvním kvartálu letošního roku se inflace začala dramaticky zvedat, zatímco Bitcoin výrazně zpomalil svůj růst, a pak došlo k tvrdému pádu.

Máme tu tedy jednoznačně negativní korelaci. Jak se ale říká, korelace neimplikuje kauzalitu. Je nutné si uvědomit, že vztah mezi inflací a cenovým vývojem BTC se dá akurátně změřit pouze skrze korelační a regresní analýzu. Obávám se ale, že na to máme málo dat, protože Bitcoin je vskutku ještě mládě.

Okem rozpoznatelná negativní korelace může být proto pouze náhodná. V každém případě je dnešní doba nesmírně důležitá, protože získáme potřebná data a existuje zde i riziko inflační spirály. Pokud Bitcoin skutečně nemá rád inflaci a vysoká inflace tu s námi zůstane léta, krypto pak může upadnout do dlouhého medvědího trhu.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj. tradingview.com

Jak bylo řečeno v úvodu, Bitcoin má stále tendenci pokračovat v poklesu. Cenový pokles sice nemá žádnou velkou dynamiku, sílu a objemy, ale ve svém závěru to prostě pokles je. Hlavně ty objemy jsou nekonečný problém, protože na základě 20denního klouzavého průměru pokračují v soustavném poklesu.

Proto se držím svých přechozích slov. Respektive nevěřím tomu, že aktuální podmínky na trhu jsou neudržitelné (nízká volatilita a objemy), takže bychom se ještě během července měli dočkat ráznějšího pohybu, který nás zároveň nasměruje. Dá se ale odhadnout směr z čerstvého price action a objemů?

Vzhledem k tomu plácání na klíčovém supportu je skutečně racionálnější počítat s možností, že se medvědi pokusí o nový průlom. Respektive, že jsme uprostřed procesu přípravy. Nic jiného nelze ani z grafu vyčíst, protože nakupující nevyvíjí téměř žádnou aktivitu, aby cenu vytlačili zpátky nad pásmo. Popravdě nějakou aktivitu vyvíjí, ale dost slabou.

Mohlo by tě také zajímat: Tato kryptoměna i navzdory poklesům udělala 500% zhodnocení – Rodí se nám silný projekt?

Indikátory

Jak je vidno na RSI, křivka indikátoru je z obou stran v kleštích, takže při průrazu jedné z diagonál by se na trh mohla vracet dynamika. Takový průlom totiž určitá část tržních účastníků bere jako signál k nákupu/prodeji. A právě nyní dochází k pokusu o průlom supportní diagonály. Jestli se tedy kurz rozhýbe, uvidíme už možná dnes.

Závěrem

Bitcoin je zcela objektivně dost nudný a tržní účastníci jsou zde velmi pasivní. Všichni čekají, co přinese čas. Leč price action z posledních měsíců dává mnohem větší logiku, aby cena pokračovala dolů.

Ale samozřejmě do budoucnosti nikdo nevidíme, tudíž musíme sledovat nové a nové signály, které nám poradí, jak se zařídit. Žádoucí je i kalkulovat s aktuálně vysokou inflací, která může celý ten pád dost urychlit.

Mohlo by tě také zajímat: Přijetí Bitcoinu v Salvadoru může negativně ovlivnit několik znaků trhu – tvrdí JPMorgan

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.