ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se pomaličku dostává nad supportní pásmo, co může následovat?

Bitcoin BTC americký dolar
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) se stále drží u supportního pásma. Nyní se zdá, že prodejci svoji včerejší snahu o pokles vzdali. Bitcoin je tudíž stále zamrzlý a není vůbec jasné, kam chce trh alespoň krátkodobě směřovat. Faktem je, že konsolidace kurzu v blízkosti supportního pásma není býčí, protože nám to říká, že nakupující nemají dost sil na odraz.

Ovšem medvědi své převahy nějak nevyužívají, takže nám hrozí, že v cenovém rozpětí 30 000 – 42 000 USD budeme ještě dlouho. Jinak v příštím týdnu bychom se mohli dočkat nových dat ohledně naměřené inflace za červen. Jakmile dojde ke zveřejnění čísel, na trh to bude mít jistě vliv.

Mohlo by tě také zajímat: Dnes je poslední možnost využít 50% slevy na VIP členství signály a trading11.com

Aktuální situace na 1D TF DXY

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se pomaličku dostává nad supportní pásmo, co může následovat?, TRADING11
Zdroj: tradingview.com

Ještě, než se dostaneme k BTC, připomínám, že je nanejvýš důležité sledovat dolarový index. Na týdenním grafu se u DXY rýsuje dvojité dno, a momentálně konsolidujeme na klíčovém pásmu, které je okolo 92,5 bodu. Jestli kurz dolarového indexu bude stabilně postupovat nahoru, Bitcoin je přirozeně v ohrožení.

Vůbec nejklíčovější je vrchol ze září 2020, tedy hladina 94,687 bodu. Jestli kurz překoná uvedenou úroveň, dolarový index dost možná čeká několikaroční uptrend. Minimálně na počátku tohoto uptrendu se rizikovějším aktivům, jako jsou Bitcoin a akcie, nemusí dařit.

Rostoucí hodnota dolarového indexu totiž implikuje dvě důležité věci – risk off prostředí a hodnota dluhu stoupá. Dokud se hodnota indexu držela při zemi, nemělo moc smysl se tímto trhem zabývat. Ovšem nyní je naopak nutné kurz sledovat.

Mohlo by tě také zajímat: Elon Musk opět tweetoval ohledně Dogecoinu a vyzýval ke zlepšení – Jaká byla tentokrát reakce?

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Co se týče BTC, včerejší close nakonec nebylo tak hrozné. Cena zavřela na téměř 33 000 USD, a předtím ani nedošlo k nějakému dalšímu poklesu. Trh proto neměl důvod k žádnému dalšímu poklesu. Respektive nedostal žádný signál, na který by mohla přijít odezva. Dnes cena mírně roste a pomaličku se dostáváme zpátky nad supportní pásmo.

Nic se ovšem nemění na faktu, že Bitcoin setrvává v těsné blízkosti supportního pásma, což zvyšuje riziko případného průlomu. Za sebe mohu říct, že můj aktuální pocit z trhu je takový, že probíhá jakási postupná příprava na průlom 30 000 USD. Bitcoin za posledních několik týdnů neustále na sledované pásmo naráží a již tři týdny je kurz pod Point of Control.

Když už mluvíme o Point of Control, jestli trh momentálně nechce pokračovat v dropu, pořád platí, že první metou na cestě nahoru je právě POC. Pro Bitcoin je překročení POC hrozně důležité, protože spolu s tím vzrostou vyhlídky na otestování 42 000 USD, kde jsme už téměř měsíc nebyli.

Indikátory

I nyní je aktuální, že křivka RSI v podstatě testuje spodní zaznačenou supportní diagonálu. Respektive ji skoro otestovala a teď je slabá snaha odrážet se. Pokud by došlo k průrazu té růstové struktury křivky, bude se jednat o potvrzení pro pokles a trh může reagovat v podobě zesíleného prodejního tlaku. Na MACD je pozitivní momentum prostě velmi slabé, marginální. Pořád hrozí bearish cross.

Bitcoin závěrem

Víkend je za dveřmi a spolu s tím se blíží výsledná podoba týdenní svíce, což nám může velmi pomoci. Pokud ovšem Bitcoin zůstane v těsné blízkosti supportního pásma, týdenní close skončí se zcela neutrální (stagnace pokračuje) podobou. Pak není jiná možnost než konstatovat, že trh i následující týden s vysokou pravděpodobností nic moc nepředvede. Každopádně víc toho snad budeme vědět v pondělí.

Mohlo by tě také zajímat: Rusko se chystá na čínský scénář! Přijde k úplnému zákazu kryptoměn?

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.