Formácia Long Legged Doji

Long Legged Doji
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Formácia Long Legged Doji sa považuje za významnú, ak sa objaví na grafe počas silného uptrendu alebo downtrendu. Telo podobné rovnej čiare znamená, že otváracia a zatváracia cena majú rovnakú hodnotu. Dlhé knôty zase naznačujú, že sila bulls a bears sa vyrovnáva, v čoho dôsledku môže dôjsť k otočeniu trendu.

Na trhu zavládla nerozhodnosť po tom, čo predávajúci nedokázali cenu stlačiť nižšie, aby mohli pokračovať v trende. Kupujúcim sa naopak podarilo vytlačiť cenu proti trendu, ale ešte nemajú dostatok dôvery, aby ju uzavreli vyššie.

Long Legged Doji Chart

Túto formáciu nájdeme v akomkoľvek grafe, no čím je časový rámec väčší, tým sa šance na  úspešný signál zvyšujú.

Ak chceme vstúpiť do trhu, je vhodné počkať na ďalšiu sviečku, ktorá nám tento signál potvrdí. V ideálnom prípade LOW tejto sviečky je zároveň aj najnižšou cenou downtrendu. Stop-loss umiestníme priamo pod sviečku. Ak je rozptyl ceny priveľký, môžeme Stop-loss umiestniť napríklad 5% pod telo, čím si znížime riziko prípadnej straty.

StormGain

Upozornenie: Obchodovanie na základe jednej Doji sviečky je riskantné. Všetky druhy formácie Doji naberajú skutočne na význame až v niektorej zo sviečkových formácii.

Tip redakcie: Pozrite sa na náš seriál o formáciách na sviečkovom grafe

Ďalšie typy Doji

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.